top of page
  • Haber Merkezi

KOBİ’leri Büyüten Hepsiburada İş Ortağım Yola Çıkıyor

Türkiye’nin Hepsiburada’sı; kazançlı, kaliteli ve güvenli e-ticaret için kendisini seçen 88 bini aşkın paydaşına yeni fırsatlar sunduğu “Hepsiburada İş Ortağım” projesini, gerçekleştirdiği basın toplantısıyla anlattı. Hepsiburada, Akbank işbirliğiyle Ankara, İzmir ve İstanbul’dan başlayarak “Hepsiburada İşOrtağım Buluşmaları” ile KOBİ’lerle bir araya gelecek.

Türkiye’nin ‘En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Markası’ Hepsiburada, e-ticarete atılarak ürünlerini Türkiye’deki milyonlarca müşteriye ve dünyaya açan; hızlı, kaliteli, güvenli ve yüksek standartlarda e-ticaretle kazançlarını artıran mevcut ve yeni iş ortakları için başlattığı “Hepsiburada İş Ortağım” projesini Anadolu’ya yayıyor.


88 bini aşkın iş ortağının yer aldığı bu büyük ekosisteme katılarak e-ticarette kendine seçkin bir yer edinmek isteyen işletmeler için de yeni fırsatlar sunan Hepsiburada, bu yılın başında işini büyütmek isteyen KOBİ’ler için kapsamlı bir KOBİ Hareketi başlatan Akbank’ın desteğiyle Ankara, İzmir ve İstanbul’dan başlayarak girişimciler ve küçük ölçekli işletmelerle bir araya gelecek. Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Murat Büyümez, Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı Ender Özgün ve Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz’un katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında projenin detayları anlatıldı.


Finanstan reklama, eğitimden yurt dışına uzanan güçlü Hepsiburada desteği

İş ortağı ekosistemini hızla büyüten Hepsiburada, İş Ortağım Buluşmaları’na katılacaklara komisyon oranı avantajı ve hediye reklam kredisi gibi fırsatlar sunacak.


Hepsiburada İş Ortakları, HepsiLojistik’in desteği, güçlü altyapısı, 24 saat kesintisiz hizmeti ve hızıyla, stoklamadan adreslemeye, paketlemeden kargolamaya e-ticarette birçok maliyet, zaman ve iş yükünden tasarruf edebilecek. Ayrıca HepsiJet ile gün seçerek kargolama yapabilecek. Tüm bunların yanı sıra, Hepsiglobal ile birden fazla ülkede satış yapma imkanıyla ürünlerini yurt dışına da açabilen Hepsiburada İş Ortakları; ürün, sipariş, reklam yönetimleri ve kampanyalar hakkında eğitimler alarak e-ticaret deneyimini geliştirebilecek, farklı sektörlerin önde gelen markalarıyla olan iş birliği sayesinde akaryakıt, kutu ve ambalaj tedariği, ürün fotoğraf çekimi, araç kiralama gibi hizmetlerden avantajlı olarak yararlanabilecek.


Ayrıca, 1 Ekim itibarı ile Hepsiburada ödemelerini ilk kez Akbank üzerinden alan satıcılar yıl sonuna kadar geçerli olacak şekilde hak ediş tutarı üzerinden 500 TL’ye varan chip para ödülü ve daha pek çok avantajlar elde edecek.


Hepsiburada ekosistemi güçlenerek büyüyor

KOBİ’lere sunduğu desteklerle öne çıkan Akbank ile bu yolculuğa çıkmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Murat Büyümez, toplantıda şöyle konuştu: "Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak, Akbank ile birlikte değer ürettiğimiz 88 bini aşkın iş ortağımızı genişletme hedefiyle Ankara, İzmir ve İstanbul’da “Hepsiburada İş Ortağım Buluşmaları" gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Hepsiburada’ya yeni katılacaklar için de pek çok olanak ve imkan tanıyoruz. Platformumuzdaki 88 bini aşkın satıcının 130 milyon ürününü milyonlarca müşterimizle buluşturuyoruz. Ekosistemimizde bulunan alt markalarımız HepsiLojistik, HepsiPay, HepsiJet ve HepsiGlobal ile stoklamadan adreslemeye, paketlemeden kargolamaya, faturalandırmadan ürün teslimatı ve iade işlemlerine kadar tüm operasyonel süreçleri için destek sunarak onların yanında oluyor, yurtdışına satış imkanı tanıyor, her türlü reklam hizmetlerinde onlara destek olacak avantajlı kampanyalar sunuyoruz.”


Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı Ender Özgün ise şunları söyledi: “KOBİ’lerin büyümesi Türkiye ekonomisinin büyümesi demek. Hepsiburada da sahip olduğu tüm pazarlama gücünü, cirosunun %65’ini oluşturan, İş Ortakları’nın gücüne güç katmak için kullanıyor. Hepsiburada platformu dakikada ortalama 113 sipariş alıyor, bu siparişlerin büyük bir bölümünü Türkiye’nin KOBİ’leri üretiyor ve satıyor. Hepsiburada’nın “Yarın Kapında” servisiyle de siparişlerin önemli bir bölümü 24 saat içinde teslim ediliyor. Hepsiburada, Efsane Gençlik ve Premium üyelik programlarıyla da kullanıcılarına bir çok avantaj sunuyor. 15-25 yaş arası gençlerin yararlanabildiği Efsane Gençlik platformunun şu an tam 1 milyon üyesi bulunuyor. Tüm bu pazarlama gücümüzü Türkiye’nin KOBİ’lerine güç katmak için kullanmaktan mutluluk duyuyoruz.


Hepsiburada ayrıca Efsane Kasım kampanyalarını başlatan ilk e-ticaret platformu. Bu Kasım ayına da çok güçlü bir şekilde hazırlandık. İş ortaklarımızla bu Kasım ayında da birlikte güzel işler yapacağımıza inancımız tam.”


Hepsiburada işbirliğiyle Akbank’tan özel avantajlar

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz ise konuşmasında “2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi %70 artışla 380 milyar TL olarak gerçekleşti. E-ticaret faaliyetinde bulunan işletme sayısı 485 bini aştı. E-ticaretin genel ticarete oranı %17,7 oldu.


Kişi başına düşen e-ticaret harcaması, 2020 yılına göre %70 artış göstererek 4.750 TL seviyesinde gerçekleşti. İşte bu doğrultuda Akbank olarak bizler de dijitalleşme, e-ticaret ve e-ihracat alanları başta olmak üzere piyasanın nabzını tutan bir banka olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını yakından izliyoruz. Hepsiburada ile Ekim ayı içerisinde Ankara, İzmir ve İstanbul’da e-ticarete girmek veya e-ticarette işlerini büyütmek isteyen satıcılara yol gösterecek ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacak etkinlikler düzenleyeceğiz. Hali hazırda KOBİ’lerimiz için çok avantajlı bir kampanyamız bulunuyor. Mobil, ticari Akbank Kart (debit kart), otomatik fatura, üye iş yeri, ticari kredi kartı, çek karnesi ve SGK ödeme talimatı ürünlerimizden en az 3’ünü aktif kullanan Akbanklı KOBİ'ler 2.000 TL, en az 4’ünü aktif kullanan Akbanklı KOBİ'ler ise 4.000 TL chip-paranın sahibi olabiliyor. Ayrıca, 1 Ekim itibarı ile Hepsiburada ödemelerini ilk kez Akbank üzerinden alan satıcılara yıl sonuna kadar geçerli olacak şekilde hak ediş tutarı üzerinden 500 TL’ye varan chip para ödülü sunuyoruz. Bunlara ilave olarak, Hepsiburada ödemelerini Akbank hesaplarına alan satıcılara özel sunulan Hoş Geldin avantajlarımız bulunuyor. Bu kapsamda KOBİ’lerimize ücretsiz para transferi ve çek işlemleri, avantajlı faiz oranlarıyla taksitli ticari kredi, “0” faizli ticari artı para kredisi ve özel POS çalışma koşulları gibi çeşitli bankacılık ürünlerinde avantajlar da sunuyoruz” dedi.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comentarios


bottom of page