top of page
  • Haber Merkezi

Türkiye’nin ilk Villa Kiralama Start Up’u Hizmete girdi

2011 yılından bu yana yerli ve yabancı turistlerin Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinde özel havuzlu villalarda tatil yapması için aracı olan Villa Kiralama Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti.’nin başlattığı yeni bir startup ile Turizm Bakanlığı ve TURSAB’a kayıtlı olan seyahat acentalarına bayilikler vermeye başladı. Firma, sektörün ana isimleri olan Villakiralama.com ve villakiralama.com.tr alan adları üzerinden hizmet vermeye başlayan sistem, oldukça gelişmiş bir altyapı sunmaktadır. Bu sistem sayesinde artık TURSAB üyesi Seyahat Acentalarının da villa kiralama sektörüne adım atabilmeleri ve sektörden pay almaları hedefleniyor.

İzmir Travel Turkey, İstanbul Emitt ve Ankara travel Expo Turizm fuarlarında da tanıtımı yapılan sistemde, Akdeniz ve Ege bölgesi ağırlıklı olmak üzere, diğer bölgelerle beraber 1500'e yakın özel havuzlu kiralık villa kayıtlı ve güncel durumda. Bu villaların bulunmasından rezervasyonun tamamlanmasına kadar olan süreçte, Altyapı hizmetleri ve tüm aşamalar Antalya ve Muğla’da bulunan 2 bölge ofisi, mobil ekipler olmak üzere toplamda 20 kişilik tecrübeli bir ekip tarafından yönetiliyor. Tamamen yerli bir girişim olan Villakiralama.com Kurucusu ve Genel müdürü Erdal OKURGAN sistem ile ilgili yaptığı açıklamada;


"2011 yılından bu yana yer aldığımız tüm Ulusal ve Uluslararası fuarlarda, özellikle acentacı meslekdaşlarımızdan aldığımız talepler doğrultusunda filizlenen, pandemi sonrasında da hayata geçirdiğimiz bu projemiz, tamamen B2B (Business to Busines) Ortak Pazar yeri iş modeli ile hazırlanmış bir sistemdir. Yani bu sistem üzerinden ev sahiplerimiz kendi villalarını sisteme ekleyerek pazara sunabilmekte, Seyahat acentası olan bayilerimiz de bu villalara rezervasyon alabilmektedir.” dedi.


Sektörümüzü Seyahat Acentalarına açarak Yeni bir kazanç kapısı yarattık…

Ülkemizde başlayan bu tatil sisteminin, çok mazisi olmamasına rağmen klasik tatil anlayışının ötesinde, kısa bir sürede farklı bir tatil kategorisi haline geldiğini, özellikle pandemi sonrasında yoğun talep görmeye başladığını, her yıl büyüyen sektörün ülkemize milyarlarca liralık bir ticaret ve turizm hacmi yarattığını, özellikle gurbetçi kesimin bu sistemden en çok faydalandığını ve önümüzde ki yıllarda pazarın daha da büyüyeceğini belirten Erdal OKURGAN, sözlerine şöyle devam etti:


Villa Kiralama sektörü kontrolü, organizasyonu ve takibi en zor olan Turizm şeklidir diyebiliriz. Bu sebepten dolayı sektöre giremeyen Türkiye çapında bir çok küçük ve büyük Seyahat Acentası vardır. Biz bu sistem ile Seyahat Acentalarına yeni bir kazanç kapısı yarattık. Yıllardır lokal villa kiralama firmalarının tekelinde olan ve bu sektörden pay alamamış olan Turizm Acentalarının da, sektörden faydalanması yolunda önemli bir adım attık. “ dedi.


Sistem 11 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile hayata geçirildi…

Sistemin seyahat acentaları tarafından en çok ilgi gören özelliğinin; bayiler üzerine hiçbir yük almadan müşterilerine rezervasyon yaptırabilme olanağının olmasıdır. Villaların bulunması, anlaşmaların yapılması, kontrolü, fotoğraf ve video çekimleri, sisteme kaydedilmesi, günlük rezervasyon takvim güncellemeleri, rezervasyon talep – opsiyon takip işlemleri, canlı destek hizmetleri ve giriş günü takiplerinin tamamen firma bünyesinde kontrol edilmekte olduğu bildirilmektedir.


Firma Müdürü Erdal OKURGAN, Sistem ile ilgili olarak açıklamalarına şöyle devam etti;

“Bu sistem üzerinde bayilik alan Seyahat Acentalarımız, kendilerine özel alan adları, kendi logoları, kendi iletişim bilgileri, ve resimler üzerinde logolu filigranları ile tamamen kendilerine özel olan bu sayfalar üzerinden komisyon dahil fiyatlar ile müşterilerine rezervasyon yapma imkanı sunabilecektir.


Seyahat acentalarımız için hazırladığımız arayüzler, şu an mevcut villa kiralama sektörü firmaları ile aynı özelliklere sahip olup, gelişmiş bir arama motoru ve filtreleme özelliklerine sahiptir. Yapılan filtrelemeler ile müşteriler kendilerine en uygun villayı bularak rezervasyon için talep gönderebilmektedir. Müşteriler ilanlar üzerinden ev sahiplerine sorular sorabilir, mail, telefon ya da canlı destek üzerinden Bayi temsilcileri ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilmektedir. Ayrıca yakın bir zamanda yapılacak güncellemeler sayesinde kendilerine özel alan adı desteği, birden fazla tema desteği ve çoklu dil desteği olan satış sayfaları ile de hizmet vermeye başlayacağız. Sistem bayilerimiz ve müşterilerimizden aldığımız geri dönüşümler ile her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.


Altyapılarımız benzersiz olup dünyada öncü pozisyondayız…

Türkiye’de 12 yıl öncesine kadar sadece 3 firma olarak başladığımız sektörümüz, yaptığımız tanıtımlar ve altyapı geliştirmeleri neticesinde artık dünyanın en büyük firmaları ile rekabet edecek pozisyona gelmiştir. Sektörün Otel, motel, tatil köyü ve pansiyon turizminden farklı bir turizm konsepti olması, şu an ki mevcut sistemlerin bu turizm şekli ile bağdaşmamasına sebep vermektedir. Bundan dolayı ülkemize özgü ve tamamen özel olarak hazırlanan altyapılarımızın şu an dünyada benzerleri de bulunmamaktadır. Altyapı konusunda tüm dünyada öncü pozisyonda bulunmaktayız. Bu konuda altyapılarına milyonlarca dolar harcayan Airbnb ve Homeaway gibi şirketlere bile kafa tutmaktayız. Ayrıca Sistemin aktif hale geldiği 8 ay içinde 1500 villa ve 300 bayi sayısını aştık. Yıl sonu hedefimiz en az 2000 villa ile 1000 bayimize hizmet vermektir.“ dedi.


Tamamen yerli bir girişim olan bu sistem, 11 yıldan bu yana yaklaşık 25,000 onaylı rezervasyon yapan ve 120,000’e yakın tatilciye hizmet vermiş 20 kişilik tecrübeli bir ekip tarafından yönetilmektedir. Bu ekip tüm süreçlerde bütün hizmetleri bayileri adına yerine getirmektedir. Turizm Bakanlığı ve TURSAB’a kayıtlı Seyahat Acentalarına ücretsiz olarak hizmet vermeye devam eden sisteme, sitenin ana sayfasından ulaşabileceğiniz kolay bir form ile başvurabilirsiniz.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Comments


bottom of page