top of page
  • Haber Merkezi

Türk Girişim ‘intouch’ FIFA 2022 Dünya Kupası İçin Taraftar Mobil Uygulaması “Jamaheer”i Geliştirdi

Topluluklara özel mobil etkileşim uygulaması girişimi ‘intouch’, Katar’ın FIFA 2022 Dünya Kupası ev sahipliği süreciyle başlayan taraftar mobil uygulamasını geliştirdi. Taraftar anlamına gelen “Jamaheer”, bugüne kadar 97 ülke tarafından indirildi.

2021 yılında topluluklara özel sosyal etkileşim mobil uygulamasıyla bir teknoloji girişimi olarak yola çıkan ‘intouch’, spor alanında taraftarları buluşturan yepyeni bir proje ile global arenada büyümeye devam ediyor. Katar’ın 2022 Dünya Kupası taraftarlarını bir araya getiren bilgi, iletişim ve etkileşim platformu olan Jamaheer mobil uygulamasını Türk girişim ‘intouch’ geliştirdi. Arapça’da “Taraftar” anlamına gelen “Jamaheer” isimli uygulama, App Store ve Google Play’de tüm dünyadaki sporseverleri bir araya getirmeye devam ediyor.


‘intouch’ uçtan uca taraftar deneyimi sunan bir mobil uygulama olarak Jamaheer ile dünyaya açıldı

intouch’ın geliştirdiği taraftar mobil uygulaması Jamaheer şu ana kadar 97 ülkeden indirildi. Jamaheer, futbolseverlerin 2022 FIFA Dünya Kupası ile ilgili her türlü bilgiye anında ulaşmasını sağlıyor. Uygulama, taraftarları fikstürü, maç ve futbolcu istatistiklerini, haber ve etkinlikleri yakından takip edebilecekleri dijital bir çatı altında bir araya getiriyor. İngilizce ve Arapça dil seçenekleri ile taraftarları ortak noktada buluşturuyor.

Uygulamanın fark yaratan özelliği ise, taraftarların da paylaşım, yorum, beğeni ve anketlerle futbol coşkusuna katkıda bulunabilmesi. Taraftarlar kendilerine özel profil sayfaları oluşturarak, fotoğraf, video paylaşımları yapabiliyor, diğer taraftarlarla yorumlar ve paylaşımlar üzerinde etkileşime geçebiliyorlar. Bu sayede alışkın oldukları sosyal medya deneyimleri ile futbol dikeyinde eşsiz bir deneyim yaşayabiliyorlar.

Uygulama sayesinde dünyanın dört bir yanından futbol taraftarları dijital platformda birbirlerine ulaşabiliyorlar. Dünya Kupası müziği içeren anlık gol bildirimleri ile taraftarlara futbol heyecanını saha dışında da yaşatıyor. Ayrıca her gün düzenlenen yarışmalarla taraftarlar futbol bilgilerini kanıtlayıp, ödül kazanabiliyorlar. Aynı zamanda kupa boyunca sadece maç takibi değil, Katar’da gerçekleşecek etkinliklerden de haberdar olmaları sağlanarak uçtan uça bir taraftar deneyimi sunuluyor.


Sırada, 2023 Asya Kupası var

Milyonlarca taraftarın kullanacağı Jamaheer uygulamasını geliştiren Türk girişim ‘intouch’, spor ve taraftar mobil uygulamasında global marka olmaya hazırlanıyorGloballeşme için önemli bir kaldıraç olan Innogate Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı’na dahil edilen 15 girişimden biri olan ‘intouch’, Avrupa’da Ingiltere’de büyüme yolunda somut adımlarla ilerliyor. ‘’intouch’ın’’ geliştirdiği Jamaheer, dünya çapında spor tutkunlarının kullandığı, kalıcı bir taraftar uygulaması olarak Katar’da hayata geçti. 2022 FIFA Dünya Kupası süreciyle lanse edilen Jamaheer uygulaması, Katar Aspire Zone inisiyatifiyle 2023 Asya Kupası’nda da spor taraftarlarını bir araya getirmeye devam edecek. Böylece, bölgesel ve global spor organizasyonlarının en önemli taraftar mobil uygulamasını geliştiren ‘intouch’, spor endüstrisinde dijital dönüşümün öncü teknoloji girişimi haline geliyor.


Tek yönlü iletişimin kırıldığı, spor dikeyinde uçtan uca deneyim sunan bir mobil taraftar uygulaması geliştirdik

intouch Kurucu Ortağı ve CEO’su Seçil Kavaş Akköse, “Bir Türk teknoloji girişimi olarak, Katar’a dünya çapında kullanılacak kalıcı bir taraftar mobil uygulaması geliştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Tek yönlü iletişimin kırıldığı, taraftarların birbirleriyle etkileşime geçebildikleri, spor dikeyinde uçtan uca taraf deneyimi yaşayabildiği bir uygulama yarattık. Toplulukların gücünün farkındayız. Günümüz dünyasında, dağınık toplulukları mobil bir uygulamada dijital ortamda bir araya getirip, alışkın oldukları sosyal medya deneyimleri ile destekliyoruz. FIFA Dünya Kupası’ndan sonra Asya Kupası için çalışacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Taraftar mobil uygulaması olarak global bir Türk teknoloji girişimi olma hedefindeyiz.”Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page