top of page
  • Haber Merkezi

Tapu.Com’dan Gayrimenkul Öneri Motoru

Sadece gerçek ve ekspertiz raporlu gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan, Türkiye’nin ilk ve tek on-line gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, geliştirdiği öneri motoruyla potansiyel alıcıların aradıkları alternatifleri bulmalarını kolaylaştıracak. Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilmeye devam eden öneri motoru; gayrimenkul arayan kişilerin yaşamak istedikleri yerlere, aradıkları özelliklere bakarak alıcı adaylarına en doğru alternatifleri sunacak. Öğrenebilen bir altyapıya sahip olan öneri motoru, hem alıcı adaylarının verdiği geri dönüşler hem de istatiksel modeller sayesinde benzer kullanıcıların tercihlerinden öğrenerek daha isabetli gayrimenkul alternatiflerini listeleyecek.


Şeffaf bir piyasada bilinçli alıcıların vereceği rekabetçi tekliflerle bir gayrimenkulün piyasa değerini bulabileceği düşüncesi üzerine kurulan Tapu.com, alıcıların daha hızlı ve daha doğru karar almasını sağlayan bilgi ve fiyat şeffaflığını sunmaya devam ediyor.


Akademi ve iş dünyasının birlikteliğinden doğan proje

Tapu.com olarak hedeflerinin Türkiye'deki gayrimenkul teknolojileri alanındaki gelişmeleri hızlandırmak olduğunun altını çizen Tapu.com Ürün Yönetimi Direktörü Zafer Sever, “Özyeğin Üniversitesi'yle birlikte gerçekleştirdiğimiz projemizin algoritmalarının kodlanmasına devam etmekteyiz. Bu işbirliği akademi ve iş dünyasının birlikteliğinden doğduğu için ayrıca daha da büyük bir önem taşıyor. Projenin altyapısının geliştirilmesi aşamasında bizlere destek olan akademisyenlerin de dahil olduğu projemizin somut faydalar üreteceğini düşünüyoruz. Projemizle, veri analitiği konusunda kendisini geliştirmek isteyen insan kaynağına yeni bir alan sunarken, gerçek gayrimenkul alıcı ve satıcılarının kullanımına sunarak onların da hayatlarında fark yaratmayı amaçlıyoruz.” dedi.


‘Öğrenebilen öneri motoru’

Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilmeye devam eden gayrimenkul öneri motoru sayesinde alıcıların daha isabetli gayrimenkul alternatiflerine ulaşması hedefleniyor.


Öneri motoru, alıcıların satın almak istedikleri mülkle ilgili alıcılardan farklı özelliklerdeki bilgileri toplayarak piyasada satılık gayrimenkullerin içinden alıcıya en uygun olanlarını sunacak. Alıcı adaylarının sunulan önerilere verdiği olumlu ve olumsuz geri bildirimlerden öğrenerek kendisini güncelleyen ‘öneri motoru’ alıcıların hayalindeki mülke daha hızlı ulaşmasını sağlayacak. Birinci fazı bitirilen projenin, 2022’de son kullanıcılar tarafından test edilmesi planlanıyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
Comments


bottom of page