top of page
  • Haber Merkezi

Mechsoft’un Koltukları Kadın Yöneticilere Emanet

Kurulduğu ilk yıllarda toplam çalışan sayısına göre %10 oranında kadın çalışanı bulunan MechSoft, 2022 yılı itibariyle bu oranı %45’e yükseltti. Alanlarında uzman kadın yöneticilerin önemli görevleri paylaştığı MechSoft, aynı zamanda bilişim teknolojileri sektöründeki kadın istihdamını artırmaya yönelik faaliyetlere de ağırlık veriyor.

Deloitte Fast 50 programı kapsamında birçok kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri seçilen MechSoft, Bilişim Teknolojileri sektörüne kadın dokunuşunu getiriyor. İnsan kaynakları, finans, iletişim gibi insan ilişkileri yönetiminin önem taşıdığı departmanlardaki koltuklarda özellikle kadın yöneticileri konumlandırıyor.


MechSoft CFO’su Ayça Kanver; “İş ortaklığı yaptığımız firmalarla yalnızca dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmıyoruz aynı zamanda tümüyle insana dokunan bir işimiz var.” diye belirtiyor. Kanver; “Odağında insan olan böyle bir yolculukta kadınların bilgisi, sezgisi ve öngörüleri bizi besliyor ve günden güne gelişiyoruz. İşte bu vizyonla, hem firmamızdaki kadın çalışan sayısını artırmak için hedefler koyuyor hem de seminer ve eğitimlerle çalışanlarımızı destekleyerek yönetici pozisyonlarında konumlandırıyoruz.” diye ekliyor. Ayça Kanver, firmanın büyüme hedeflerine paralel olarak kadın çalışan oranını önümüzdeki 2 yıl içerisinde %50 seviyesine çıkarmayı planladıklarını da vurguluyor.


MechSoft, yalnızca kadın çalışanlarını desteklemekle kalmıyor aynı zamanda farklı mühendislik fakültelerinde çeşitli workshoplar düzenleyerek özellikle bilişim sektöründeki kadın istihdamı bilincinin artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunuyor. Ayrıca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarıyla işbirlikleri yapmayı amaçlayarak sektörde “Kadın Liderlerin” ön plana çıkması konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.


MechSoft organizasyon yapısında çalışan terfi, yan haklar ve sosyal haklar konularında kadın- erkek eşitliğini baz alarak süreçlerini kurguluyor. MechSoft kurumsal değerleri kapsamında, bu eşitlik çerçevesinde kadın çalışanların erkeklerle aynı haklara sahip olmaları önemle gözetiliyor.


MechSoft Hakkında:

MechSoft, müşterilerine en iyi dijital deneyimi kazandırmak üzere 2008 yılında kurulmuştur. Sunduğu çözümler ile müşterilerinin günlük işlerini daha kolay, verimli ve rekabetçi şekilde yapmalarını hedeflemektedir. Türkiye çözüm ortaklığını yaptığı alanlarında lider ürünlerin yanında, müşteri ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği ürünleri de müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.


Bilişim Teknolojileri sektöründe hızlı adımlarla yol alan MechSoft, tüm uluslararası teknoloji trendlerini takip eden, birçok kez Deloitte Fast 50 programı kapsamında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri seçilen, çok kısa zamanda büyük başarılar yakalayan ve önemli referanslar elde eden yenilikçi bir teknoloji firmasıdır. https://www.mechsoft.com.trKaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

コメント


bottom of page