top of page
  • Haber Merkezi

Internet Aramalarında %53’lük Büyüme İle İlk İkide

Turizm ve Konaklama sektöründe öncü olan ve değerli turizm destinasyonlarında keyifli tatil deneyimlerine aracılık eden Tatilbudur.com; 25. yılı özelinde başlattığı iletişim çalışmalarının sonucunda Google arama motoru aracılığı ile yapılan marka aramalarında 2021’e göre %53 gibi bir büyüme sağlayarak, en çok aranan markalar arasında ilk 2 de yer aldı.2022 yaz döneminde iç pazarda tüketicilerin tatil tercihlerine göre arama trendlerinde en büyük artışı yurt dışı turlar, Kıbrıs ve yurt içi kültür turları aldı. 2021’e göre cirosal olarak bu kategorilerde %328 büyüme sağladıklarını belirten Tatilbudur.com Kontrat ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk; aynı zamanda sezonun talep gören tatil noktalarını da değerlendirdi.

Mustafa Kemal Çubuk’a göre; Mayıs’ta Başlayan Sezon Ekim Sonuna Kadar Devam Edecek

2022’de erken rezervasyon satışlarının, pandemi öncesi dönemler üzerinde satış seviyelerine ulaştığını belirten Tatilbudur.com Kontrat ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk; Mayıs’ta erken başlayan bayram tatilleri sayesinde yaz sezonunun daha erken başladığını ve 2021 Sezonundan farklı olarak konaklama aramalarının Ağustos ayında pik noktaya doğru gittiğini gözlemlediği belirtiyor. Çubuk, tatil sezonunun Ekim sonuna kadar uzayacağı öngörüsünde bulunurken özellikle Eylül ve Ekim aylarında Antalya bölgesinin ve Kıbrıs’ın yoğun ilgi göreceğini ifade ediyor.


Aranan Tatil Destinasyonlarında Antalya Yine Zirvede, Erdek ise 2021’e Göre %56 Büyüdü

Yazın pik döneminde en çok aranan destinasyonların başında Antalya, Bodrum, Alanya, Marmaris, Mersin ve Kuşadası’nın geldiğini ifade eden Çubuk; 2022 özelinde yakın destinasyonlu konaklamalarda da artış gözlemlendiğini belirtti. Bozcaada, Assos, Armutlu ve Dikili gibi tatil beldeleri öne çıkan lokasyonlar arasında yer alırken listenin en öne çıkan beldesi Erdek geçen seneye göre %56 büyüme ile dikkat çekti.Termal ve kaplıca temalı konaklama tercihlerinde pandemi sonrası başlayan artış yaz döneminde de devam ederek 2021 yaz dönemine göre 3 katın üzerinde bir talep aldı.


Tatilbudur.com’un Cirosu %328 Büyüdü

2022 yaz döneminde iç pazarda tüketicilerin tatil tercihlerine göre arama trendlerinde en büyük artışı yurt dışı turlar, Kıbrıs ve yurt içi kültür turları aldı. 2021’e göre cirosal olarak bu kategorilerde %328 büyüme sağlayan


Tatilbudur.com Kontrat ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı; Eylül ayında tesisler de %90-/%95 oranında doluluk oranı olduğunu vurguladı. 2022 yaz sezonu için yurt dışından özellikle Avrupa'da farklı ülkelerden taleplerde artışlar olduğunu, konaklamalarda bölge bazlı değişmekle birlikte yaklaşık %70 yabancı %30 yerli turist gibi bir dağılım olduğunu söyledi.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Комментарии


bottom of page