top of page
  • Yazarın fotoğrafıYazar

Bilişim Zirvesi 21. Yılında “Evren Sanatı” Teması İle Geleceği Uyumla Örecek

Kamu, bilişim, akademi ve iş dünyasını 21. kez bir araya getirecek olan Bilişim Zirvesi, bu yıl yaşam çiçeği formundan yola çıkılan "Evren Sanatı" teması ile 24 Kasım 2021 tarihinde dijital ortamda gerçekleştirilecek. Bilişim Zirvesi’21’de ileri teknoloji uygulamalarının hayata akışı ve tüm sistemleri uğratacağı değişim, dünyadan fikir önderleri ile her açıdan ele alınacak. Knowledge Clup ve SAP ana sponsorluğunda ve Turkcell’in premium sponsorluğunda gerçekleşecek olan zirve, on-line kayıtların da alındığı www.bilisimzirvesi21.com adresinden izlenebilecek. Bilişim Zirvesi’nin açılış programında; ilgili bakanlıklar ve kurulların katılımlarının yanı sıra dünyadan konusunun uzmanı birçok isim de yer alacak.Teknolojinin Yaşam Çiçeği, “Evren Sanatı”

Her şeyin dijitale evrildiği çağımızda internet ve mobilite ile ivme yakalayan dijital dönüşüm hareketi endüstri 4.0, nesnelerin interneti, bulut, yapay zeka, robot teknolojileri, veri analitiği gibi teknoloji uygulamalarıyla zirveye yolculuğunu sürdürüyor. Teknoloji ve bilişimin vizyon, strateji ve yol haritasının belirlenmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi amacıyla 21 yıldır aralıksız düzenlenen Bilişim Zirvesi (ICT Summit) de bu yıl, bu yolculukta ivmeyi daha da hızlandıracak yeni arayışın; tüm bu teknolojilerin birbiri ile uyum içinde ve aynı anda çalışması olduğunun altını çizecek. Bilişim Zirvesi’21’nin bu yılki teması “Evren Sanatı” da tam bu noktaya dikkat çekerken, dünyada “ışığın dili” olarak da bilinen yaşam çiçeğinin bu defa teknoloji ve gelecek için yeniden form bulmasına alan açacak.


Bilişim Zirvesi’21’e Kayıtlar Başladı

Fikir ve düşünce liderleri, yönetim guruları, gelecek tasarımcıları, akademisyenler, iş profesyonelleri, teknoloji liderleri, uzmanlar, yöneticiler, kanun yapıcılar, yasal düzenleyiciler, sivil toplum kuruluşları, toplum bilimciler, mühendisler, insanlığın yeniçağına tanık olmak için 24 Kasım Çarşamba günü Bilişim Zirvesi'nde buluşacak. Kamudan üst düzey katılımın da olacağı etkinlikte, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofis Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul da konuşmaları ile zirvede yer alacak.


Açılış programıyla birlikte 9 ayrı temanın paralel olarak işleneceği Bilişim Zirvesi’21’de, açılış programı sonrasında 5 farklı salonda gerçekleşecek oturumlarda; “Son IoT Sistemler Platformu”, “Dijital İş Süreçleri, RPA ve Yapay Zekâ Platformu”, “Kurumsal Dönüşüm Platformu”, “Büyük Veri ve Analitik Teknolojileri Platformu”, “Bulut Çözümleri Platformu”, “CIO Turkey ile Dijital Dönüşüm”, “BiTekDer ile Sürdürülebilir Dijitalleşme” ve “Akıllı Güvenlik Platformu” başlıklı konular ele alınacak.


Pandemi nedeniyle ikinci kez dijital ortamda düzenlenecek olan zirve, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Online kayıtların www.bilisimzirvesi21.com adresinden yapılacağı etkinlik, yine aynı adresten takip edilecek. Etkinlikte, firmaların stantları sanal ortamda ziyaret edilebilecek, networking alanlarında anlık sohbetler gerçekleştirilebilecek.


2000 yılından bu yana edilen birikimle hayata geçirilecek zirveye dair bilgi veren Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi Genel Müdürü Neslihan Aksun, “Bilişim Zirvesi, gündem oluşturan içeriği, sektörün tüm oyuncularını kucaklayan yapısı, geleceğe dönük yüzü ve yeniliklere açık kimliğiyle bilişim sektörünün de bütünleşik yapısını ve gücünü yansıtıyor. Bu yılki zirvemizi, teknoloji ve bilişim kavramını kuantum teknolojilerinin başlaması ile baştan aşağı değiştirecek olan bu kavrama uyum sağlamak için mevcut düzenin reformist bir yaklaşımla yıkılması, yıkım öncesi tedbirlerin alınması ve yeniliğe hazır olunması için yaşam çiçeği formundan yola çıkarak “Evren Sanatı” teması ile gerçekleştireceğiz. Yine gündem belirleyen, tartışmayı ve fikir paylaşımında bulunulmasını sağlayan, entegre dijital ve zeki bir dünyaya uyumun ipuçlarını barındıran kimliğiyle özgün bir kamuoyu oluşturacak” dedi.
Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum
bottom of page