top of page
  • Haber Merkezi

4129Grey, Markaları Metaverse Dünyasına Hazırlıyor

4129Grey, internetin geleceği olarak nitelenen Metaverseve sanat dünyasını dönüştüren NFT konularına odaklanan yeni departmanını hizmete sundu. Markalara her iki alanda da danışmanlık, ürün geliştirme ve stratejik ortaklık desteği verecek olan yeni yapı NFT koleksiyonu, Blockchain Oyunları, Metaverse World Building projeleri üzerinde çalışmalarına şimdiden başladı.


Dijital dünyada yeni marka hikayelerinin yaratılmasında yetkinliğiyle tanınan 4129Grey, yalnızca Metaverseve NFT projelerine odaklanacak yeni bir departmanı hayata geçirdiğini duyurdu.


4129Grey, yeni ekibiyle birlikte özellikle Metaverse alanında yaratıcı konseptler üretmek ve marka ihtiyaçlarına hizmet edecek projeler geliştirmek hedefiyle çalışacak. Markalara bu alanlarda danışmanlık, ürün geliştirme ve stratejik ortaklık desteği verecek.


“420 milyar dolarlık pazarda yeni bir gerçeklik kuruluyor”

4129Grey’in bağlı olduğu AKQA Group İstanbul’un CEO’su Alemşah Öztürk, yeni yapılanmaya ilişkin değerlendirmesinde, “Şu an Metaverse, dünyanın en ilgi çeken, merak uyandıran konuları arasında. Tüm markaların, yatırımcıların ilgiyle takip ettiği bu alanda 420 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Web 3.0 ve Metaverse, NFT’lerden ve oyunlardan çok daha fazlasını temsil ediyor. İnsanların etkileşim şeklini değiştirecek olan, akıllı telefonların ilk çıktığı günler gibi bir dönemdeyiz. Yeni bir gerçeklik kuruluyor ve bu gerçekliğin içerisinde tasarlanacak deneyimler için yeni bir kültür yaratmak, etkileşim kurallarını yeniden tanımlamak ve yaratıcı düşünceyi inovasyonla birleştirmek gerekiyor” diye konuştu.


‘MetaverseReady’ markalar

AKQA Group İstanbul ChiefCreaterOfficer’ı Sami Basut, bu yeni dünyada markaların yaratacağı deneyimleri tasarlamak, uygun olabilecek markaları ‘MetaverseReady’ hale getirmek konusunda çok heyecan duyduklarını belirtirken; AKQA Group İstanbul ChiefDigitalOfficer’ı Kayhan Duralda, “4129Grey kurulduğu günden bu yana teknoloji ve yaratıcılık kesişiminde çalışan ve başarılı işler üreten bir yapı oldu. Şimdi Web 3.0 deneyimimizle bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz“ dedi.


4129Grey altında oluşturulan yeni departman Blockchain DeFi, NFT ve Gaming alanlarında Pera Finance, Spintop Network, Heroes Chained, Fluffy Polar Bears gibi projelerde tecrübe sahibi bir ekipten oluşuyor. Ekip şimdiden NFT koleksiyonu, Blockchain Oyunları ve Metaverse World Building konularında projeler üzerinde çalışıyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum
bottom of page