top of page
  • Haber Merkezi

Yerli Seyahat Deneyim Platformu, 1,2 Milyon Dolarlık İlk Yatırımını Aldı

Turizm sektörü pandeminin ardından toparlanma turlarına devam ederken, Transparency Market Research’ün yayımladığı verilere göre küresel seyahat ve turizm pazarının 2031’e kadar 16,2 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Sektörel büyümenin rüzgarıyla ivmesini hızlandıran yerli seyahat deneyim platformu, 1,2 milyon dolarlık ilk yatırımını aldığını duyurdu.

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm, toparlanma turlarına devam ediyor. Transparency Market Research’ün yayımladığı verilere göre, 2021’de 4 milyar dolar seviyesine ulaşan küresel seyahat ve turizm pazarının, 2031’e kadar her yıl ortalama %15,5 büyüyerek 16,2 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı istatistiklere göre ise Türkiye bu yılın ilk 7 ayında toplam 26 milyon 195 bin 747 ziyaretçi ağırladı. Bu sayı, önceki yılın aynı dönemine göre %128,28’lik bir artışa işaret ederken, sektörel büyümenin rüzgarıyla ivmesini hızlandıran yerli seyahat deneyim platformu Bilet.com da 1,2 milyon dolarlık ilk yatırımını aldığını duyurdu. A serisi turda aldıkları yatırımla pazar payını artırmayı, kusursuz müşteri deneyimi yaratmayı ve global pazarlarda hizmet vermeyi hedefleyen Bilet.com, Ağustos ayı itibarıyla etkinlik biletleri kategorisindeki hizmetleriyle yurt dışına da açıldıklarını açıkladı.


Yerel ve uluslararası biletleri buluşturan ilk ve tek bilet platformu

Turizm sektörünün pandeminin etkilerini tam anlamıyla aşamadığını belirten Bilet.com CEO’su Doç. Dr. Atakan Kurt, konuyu şu sözlerle değerlendirdi: “Pandeminin sektördeki etkileri halen devam ederken, uçak ve otobüs bileti satmanın yanı sıra seyahatseverler için geliştirdiğimiz yeni hizmetlerle de büyüme ivmemizi hızlandırdık. Yükselişe geçen kullanıcı sayımızla birlikte Similarweb Temmuz ayı istatistiklerine göre Türkiye'nin turizm kategorisinde en çok ziyaret edilen internet siteleri arasında yer alıyoruz. Bu sayede ülkemizin ve dünyanın seyahat ve etkinlik biletlerini bir arada sunan ilk ve tek bilet platformu olarak, yalnızca yurt içi değil yurt dışındaki yatırımcıların da radarına girdik. Çıktığımız turu, yurt dışı yatırımcılardan elde ettiğimiz 1,2 milyon dolarlık yatırımla kapattık. Şimdi hedefte 2022’yi 1,5 milyon, 2023’ü ise 3 milyon bilet satarak kapatmak ve dünya çapında bilet odaklı süper uygulama olmak var.


Globalde bir ilke imza attılar

Eğlence ve seyahat alanındaki hareketliliğin 2022 yazında yükselişe geçtiğini aktaran Doç. Dr. Atakan Kurt, çalışma modellerini şu sözlerle anlattı: “Kusursuz müşteri deneyimi ilkemizle 2015’te çıktığımız serüvende müşterilerimize baştan sona kesintisiz bir süreç sunuyoruz. Uygun fiyatlı uçak ve otobüs bileti satmak amacıyla kurduğumuz platformumuzdaki hizmetlerimize, her geçen yıl bir yenisini ekleyerek büyümeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda 2016’da feribot biletlerini, 2018 yılında eğlence biletlerini ve 2020’de de araç kiralama seçeneklerini portföyümüze ekledik. Üstelik online bilet platformları arasında bu kategorilere ilk kez bir arada yer vererek bir ilke imza attık” ifadelerini kullandı.


Seyahat ve etkinlik biletleri tek platformda buluşuyor

Gelecek dönemde platformlarına birçok yeni özellik kazandırarak kullanıcılara seyahat alanında pratik bir deneyim sahası oluşturacaklarının altını çizen Bilet.com CEO’su Doç. Dr. Atakan Kurt, hedeflerini şu sözlerle paylaştı: “Önümüzdeki dönemde tüm şehirlerdeki kullanıcılarımız şehir içi yolculukları için toplu taşıma kart yüklemesini de platformumuz üzerinden yapabilmeleri için çalışmalarımıza başladık. Platformumuza yakın zamanda otel rezervasyonu özelliğimizi de ekleyeceğiz. Böylece Londra'da evinden çıkıp, Kapadokya'ya seyahat etmeyi planlayan bir kullanıcı, uçak biletinden konaklayacağı otele ve çıkacağı balon turuna kadar, tüm seyahat ve etkinlik sürecindeki biletlere tek bir uygulamadan erişebilecek.”Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page