top of page
  • Haber Merkezi

Yapay Zeka Tabanlı Bulut Hizmetleri Geliyor

Deloitte Technology Fast 50‘ye göre Türkiye‘nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olan Bulutistan ve yapay zeka şirketlerinden Zack.ai, ‘Herkese Yapay Zeka Akıllı Asistan’ parolası ile başlattıkları iş birliği kapsamında perakende başta olmak üzere farklı sektörlerden şirketlerin müşteri ilişkileri alanındaki ihtiyaçlarına yapay zeka destekli akıllı asistanlarla yanıt vereceğini duyurdu.Salgınla birlikte EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’ndeki e-ticaret pazarı %60 - %70 civarlarında büyüyor, girişimlerin ve küçük orta ölçekli işletmelerin dijital kanallar vasıtasıyla müşterilerine ulaşarak hizmet verdiği görülüyor. Bu noktada müşteri ilişkilerinin dijitalleştirilmesi bir ihtiyaç olarak ortaya çıkarken gelişmiş çözümleriyle yapay zeka ve bulut teknolojilerine öncülük eden Zack.ai ve Bulutistan, “Herkese Yapay Zeka Destekli Akıllı Asistan” sloganıyla yapay zeka destekli akıllı asistanları işletmelere entegre etmeye yönelik bir işbirliği başlattığını duyurdu. Şirketlerden edinilen bilgiye göre hem satış yaparak müşteri getiren hem de müşteri taleplerini yöneten Zack.ai ve Bulutistan Sanal Asistanı Chatbotları sosyal medyayı da tarayarak yapılan yorumlara cevap veren akıllı asistanlarla hem markaların müşteri ilişkilerine hem de dijital itibar yönetimine destek verecek. Aynı zamanda yerli kaynaklarla geliştirilen teknolojiler yoluyla, hem ülke ekonomisine hem de istihdama katkıda bulunacak.


Hedef yerli kaynaklarla teknoloji geliştirip dünya devlerine meydan okumak


İşbirliğine dair açıklamada bulunan Bulutistan CEO’su Begim Başlıgil, “Alanında deneyimli 40’ın üzerinde ekip arkadaşımız ve ekosistemimizde birlikte hareket ettiğimiz stratejik çözüm ortaklarımızla birlikte, hizmet veren 100 kişilik bir bulut bilişim platformuyuz. EMEA’nın yanı sıra Türkiye’nin en hızlı büyüyen birinci teknoloji şirketi olarak konumlanıyoruz. Sunduğumuz platform sayesinde, yenilikçi servislerle tüm veriler bulutta güvenle işleniyor, saklanıyor ve anlık olarak erişilebiliyor. Her biri alanının lideri, ağırlıklı olarak üretim, dağıtım, perakende, eğitim ve enerji gibi dinamik ve rekabetçi sektörlerden 300’ü aşkın şirket ve holdingle çalışıyoruz. Pandeminin de etkisiyle şirketlerin dijital dönüşümünün hızlandığı bu dönemde, bulut bilişim servisleri tam bu dönüşümün merkezinde yer alıyor. “Kullandığın Kadar Öde” modeliyle şirketlerin dijital dönüşüme yatırım yapmalarını kolaylaştırıyoruz. Şimdi de Zack.ai ile yaptığımız işbirliği kapsamında, yerli kaynaklarla tüm birey ve firmalara bulut akıllı asistan hizmetleri sunacağız” dedi.


Zack.ai CEO ve Kurucu Ortağı Mete Gönç ise çözümün Whatsapp, Facebook, Messanger, Twitter, Instagram gibi farklı kanallara entegre çalıştığına değinerek “Bu bir başlangıç. Whatsapp, Instagram, Facebook gibi farklı kanallardan akıllı müşteri temsilcisi hizmetleri sunacağız. Müşteri ile yeni bir iletişim kanalı olarak müşteriyi daha yakından tanıma fırsatı yaratacağız” ifadelerini kullandı.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Comments


bottom of page