top of page
  • Haber Merkezi

“Xpoda No Code Eğitimleri” ile Yazılımcılar Dijital Dönüşüme Hız Katacak

Kurumlara yönelik iş uygulamaları alanında dijital dönüşüm projelerinin kod yazmadan geliştirilmesini sağlayan Xpoda, yazılım alanında olan ya da bu alana girmek isteyenlere özel 3 etaptan oluşan bir eğitim programı başlattı. Marka, eğitim programı ile katılımcılara No Code ve Low Code teknolojilerini kullanarak yazılım geliştirme yetenekleri kazandırırken, bu yetenekleriyle geleceğin iş dünyasına hızlı bir giriş yapma fırsatı sunacak. Kısa sürede tamamlanan iki online eğitimin ardından katılım sağlanabilen fiziksel eğitimlerin ilki 16 Ekim’de Xpoda iş ortağı ve ilk eğitim merkezi olan NoCodeTime tarafından verilecek.

Uzun yıllardır sunduğu ücretsiz eğitimlerin yanı sıra Ekim 2023 itibariyle ileri seviye eğitimler de düzenlemeye başlayan Türkiye’nin ilk ve en büyük No Code platform geliştiricisi Xpoda, “No Code Eğitim Programı” ile yazılım geliştiricilerine iş dünyasına hızlı bir giriş fırsatı sunacak. Eğitim odaklı yeni stratejisi ile ‘Eğitim Merkezleri’ oluşturmaya başlayan Xpoda’nın 16 Ekim’de başlayacak fiziksel ileri seviye eğitimi ilk eğitim merkezi olan NoCodeTime tarafından sunulacak. Türkiye’deki No Code bilgisini genişletme ve yayma misyonuyla çalışmalarını sürdüren şirketin düzenlediği eğitim programına dahil olan katılımcılar, alacakları eğitimle kod yazmadan kurumsal iş uygulamaları geliştirebilecekler.


‘No Code Intern’ ve ‘No Code Developer’ online eğitimlerini tamamlayanların katılabileceği, 2 hafta boyunca ortalama 53 saat sürecek ‘Senior No Code’ ileri seviye eğitim programıyla katılımcılar; Xpoda platformunu tüm detaylarıyla öğrenecek, proje geliştirecekleri tüm teknik bilgileri edinebilecek. Şu an devam etmekte olan online eğitimlerin ardında, fiziksel olacak son etap eğitim, 16 Ekim’de başlayacak.


“Dijitalleşme için yazılıma, yazılım için kodlama yapmadan yazılım geliştirmeye ihtiyaç var”

Xpoda olarak, sürükle ve bırak ile işletmelerin iş akışlarını kolayca tasarlayabilmelerine, geliştirip, değiştirebilmelerine olanak sunduklarını, bu şekilde de projelere çok büyük bir hız ve verim kattıklarını belirten Xpoda CEO’su Şenol Balo, “Ülkemizde iş dünyasının dijitalleşmesi için yazılıma, yazılım için de kodlama yapmadan yazılım geliştirmeye ihtiyaç var. Bunu yapabilecek yazılım geliştiricilerinin yeni teknolojiyi öğrenmesi, daha esnek, hızlı ve verimli iş ortaya koyması hem kendi kariyerleri hem de iş dünyası için önem taşıyor. Düzenlediğimiz eğitimler ile bu sürece ivme katmayı hedefliyoruz” dedi.


Xpoda’dan eğitim merkezleri atılımı

Amaçlarının katılımcılara No Code ve Low Code teknolojilerini kullanarak yazılım geliştirme yetenekleri kazandırmak ve bu yeteneklerle iş dünyasına başarılı bir şekilde entegre olmalarına yardımcı olmak olduğunu belirten Şenol Balo, “Pazardan no code ve low code yeteneklerine sahip yazılımcılara büyük bir talep var. Bu nedenle uzun yıllardır sürdürdüğümüz eğitimlerimize ileri seviye eğitimleri de ekledik. Eğitim merkezleri oluşturmaya başladık ve ilk eğitim merkezimiz, başarılı projelere imza atan iş ortağımız NoCodeTime oldu. Bugüne kadar ülkemizde birçok üniversitede eğitimlerimizi öğrencilere aktaran deneyimli eğitmenler tarafından sunulacak eğitim programı, katılımcılara iş dünyasında yeni kapılar açacak.


Eğitimi alanlar klasik kodlama yöntemlerine göre çok daha hızlı ve etkili bir şekilde yazılım geliştirmeyi öğrenecek ve iş dünyasındaki talepleri karşılayacak yeteneklere sahip olacaklar. Eğitim merkezleri sayımızı artırmayı ve çeşitli vakıf ve kuruluşlarla iş birliği yapmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.


Program sonunda katılımcıların yetkinlikleri belgelenecek

Analitik düşünebilen ve temel seviyede MsSQL bilgisine sahip herkes için uygun olan program, katılımcılara Xpoda platformunu kullanarak; veri kayıt formları, görsel raporlamalar, iş akışları, zamanlanmış görevler ve çıktı tasarımları hazırlama yeteneği kazandırmayı hedefliyor.


Program sonunda katılımcılar, No Code ve Low Code alanlarında uzman bir geliştirici olduklarını belgeleyecek sertifikanın da sahibi olacaklar. Ayrıca, Xpoda'nın iş birliği yaptığı çözüm ortakları ile çalışma şansı bulabilecekler.


Başvurular online olarak devam ediyor

https://www.nocodetime.com/akademi adresi üzerinden başvuruları devam eden fiziksel ‘Senior No Code’ ileri seviye eğitimine katılmak için gereklilik, https://akademi.xpoda.com sitesindeki ‘No Code Intern’ ve ‘No Code Developer’ online eğitimlerini tamamlayarak NCI ve NCD sertifikalarını almış olmak.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page