top of page
  • Haber Merkezi

Xiaomi, Yeni AIoT Serisi Ürünlerini Uluslararası Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Küresel teknoloji lideri Xiaomi, global lansmanında Türkiye'de de satışa sunulan Xiaomi Smart Band 8'in de dahil olduğu en son akıllı cihaz serisini tanıttı. 1,099 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla satışa sunulan Xiaomi Smart Band 8, 3 Ekim tarihine kadar geçerli olacak ilk satış kampanyası kapsamında mi.com/tr üzerinden indirimli olarak 999 TL'ye satın alınabilecek.

Xiaomi, amiral gemisi Xiaomi 13T Serisi akıllı telefonlarının yanı sıra kullanıcılara bağlantılı bir deneyim sunmak üzere geliştirilen Xiaomi Smart Band 8 ve Xiaomi Watch 2 Pro'nun da dahil olduğu en son akıllı cihaz serisini de global lansmanında tanıttı. Xiaomi'nin yenilikçi cihazları, kullanıcıların sağlık, zindelik ve spor performanslarına yardımcı olmak için teknolojiyle etkileşim kurma şekillerini yeniden tanımlıyor. Böylece kullanıcıların yeni teknolojilerden daha fazla verim almalarına ve rahatça kullanabilmelerine olanak tanıyor.


Sporun stille buluşması: Xiaomi Smart Band 8

Xiaomi'nin fitness bilekliği serisinin son üyesi Xiaomi Smart Band 8, kullanıcılara 150'nin üzerinde spor modu seçeneği sunuyor. Ayrıca, gerçek zamanlı izleme ve kondisyon istatistikleri sunarak kullanıcıların doğru egzersiz verilerine ulaşmalarına olanak tanıyor. Koşmayı alışkanlık haline getirmiş kullanıcılara yönelik "Pebble Modu", cihazın ayakkabı bağcıklarına takılarak ayrıntılı koşu verileri elde etmelerini ve daha iyi performans için koşularını değerlendirmelerini sağlıyor.

Gelişmiş sağlık ve zindelik takibini bir araya getiren Xiaomi Smart Band 8, tüm gün SpO2 ve kalp atış hızı izleme, uyku takibi, tansiyon takibi ve hatta kadınlara yönelik regl döngüsü¹ kaydı ve tahmini gibi özellikler içeriyor. Sağlık takibine yönelik bu bütünsel yaklaşım, kullanıcıların sağlıkla ilgili tüm kontrolü ellerine almalarını sağlıyor.

En yeni Apollo 4 Blue Lite çipset ile donatılan Xiaomi Smart Band 8, ultra akıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Yükseltilmiş 190 mAh pili, tek bir şarjla 16 güne kadar genel bir kullanım sağlıyor. Ayrıca, yeni hızlı şarj özelliği şarj süresini yalnızca bir saate indirerek kullanıcıların cihazlarının keyfini çıkarmaya daha fazla, beklemeye ise daha az zaman ayırmalarını sağlıyor.


5ATM suya dayanıklılık derecesi⁴ ile çeşitli ortamlar ve aktiviteler için uygun olan cihaz, yenilenen görünümü, yarış pisti şeklindeki 1,62 inç kristal berraklığında yüksek çözünürlüklü AMOLED ekranı, CORNING GG3 cam kapağı ve NCVM metalik dokuya sahip bir çerçeve içeriyor. Cihazın Altın veya Grafit Siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.


Xiaomi Smart Band 8, oyun temalı seçenekler de dahil olmak üzere 200'den fazla önceden ayarlanmış saat kadranı seçeneğiyle birlikte geliyor ve kullanıcıların cihazlarını ruh hallerine ve tarzlarına uyacak şekilde kişiselleştirmelerine olanak tanıyor. Yeni hızlı çıkarılabilen kayış tasarımı, deri örgülü, kareli, çift sargılı ve paslanmaz çelik zincir seçenekleri dahil olmak üzere çeşitli malzeme ve tasarımlar sunuyor.⁵ Bu çok yönlülük, cihazın farklı ortamlara uyum sağlamasını, hatta sosyal toplantılar için gizli bir kolyeye dönüşmesini sağlıyor.


Her açıdan daha akıllı: Xiaomi Watch 2 Pro

Gücünü Google Wear OS'tan alan Xiaomi Watch 2 Pro, kullanıcılara akıllı, şık ve verimli bir deneyim sunuyor. Yüksek performansı uzun pil ömrü, gelişmiş bir ekranın yanı sıra sağlık ve fitness ihtiyaçlarını karşılayan bir tasarımla birleştiriyor.

Xiaomi Watch 2 Pro, kapsamlı sağlık ve fitness takibi özelliklerinin yanı sıra Google Cüzdan, Google Haritalar ve Google Asistan gibi Google'ın popüler uygulama paketleriyle olan entegrasyonlarıyla öne çıkıyor.¹ Bu iş birliği, bağlanabilirliği, kişiselleştirmeyi ve üretkenliği artırarak kullanıcılara yeni bir kolaylık düzeyi sunuyor.

Yeni nesil Snapdragon® W5 + Gen 1 giyilebilir teknoloji platformuyla donatılan Xiaomi Watch 2 Pro, yüksek hızda üst düzey enerji verimliliğiyle çalışıyor. Kullanıcılar, her yere yanlarında taşımak zorunda kalmadan akıllı telefonlarına bağlanabilmelerine olanak tanıyan LTE destekli saat bağlantısının² keyfini çıkarıyor.

Doğru fitness ve egzersiz takibi sağlayan çift bantlı GNSS ile elde edilen hassasiyet, fitness meraklılarının en çok beğenecekleri özelliklerden biri olarak öne çıkıyor. Xiaomi Watch 2 Pro, 150'nin üzerinde spor moduyla, kapsamlı egzersiz analizi ve performans istatistikleri sunuyor. Ayrıca, uyku kalitesi hakkında değerli bilgiler sağlayarak kullanıcıların uyku düzenlerini anlamalarına ve daha sağlıklı bir hayat sürmek için daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı oluyor.

Xiaomi Watch 2 Pro, lüks deri veya dayanıklı floro kauçuk kayış ile sunulan dayanıklı paslanmaz çelik kasası ile şık bir tasarıma sahip. Yüksek çözünürlüklü 1,43 inç AMOLED ekranı, kullanıcıların özel işlevlerde kolayca gezinebilmelerine ve önceden yüklenmiş 20'den fazla saat kadranı arasından seçim yapmasına olanak tanıyan döndürülebilir bir kurma kolu ve Kısayol Tuşu içeriyor. Ayrıca, daha fazla kişiselleştirme isteyen kullanıcılara yönelik modaya uygun renklerde bir dizi çıkarılabilir kayış seçeneği de bulunuyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Xiaomi Watch 2 Pro global raflarda yerini alırken, Xiaomi Smart Band 8, 26 Eylül itibariyle 1.099 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu.¹ Bu ürün ve özellikleri tıbbi bir cihaz olarak tasarlanmamıştır ve herhangi bir hastalığı tahmin etmek, teşhis etmek, önlemek veya tedavi etmek için kullanılamaz.

² Bağımsız LTE bağlantısı yalnızca LTE sürümleri için mevcuttur. LTE sürümünde tek başına sesli arama, uygun bir Android 8.0 veya üzeri bir akıllı telefon ile ilk eşleştirmeyi ve ayrı bir uygun mobil bağlantı planı gerektirir.

³ Tüm pil ömrü test verileri Xiaomi Laboratuvarından elde edilmiştir. Gerçek kullanım sırasındaki pil ömrü kurulum, çalıştırma, kullanım alışkanlıkları ve ortam gibi çeşitli faktörlere bağlıdır ve laboratuvar sonuçlarından farklı olabilir.

⁴ 5ATM suya dayanıklılık derecesi ISO standardı 22810:2010'a dayalıdır.

⁵ Bulunabilirlik pazara göre değişiklik gösterebilir.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

コメント


bottom of page