top of page
  • Haber Merkezi

Ünlü Japon Tasarımcıdan Call Of Duty: Mobile’a Özel Karakter Görünümü

Call of Duty: Mobile, 7. Sezona özel yeni bir karakter görünümü tasarlaması için ünlü Japon “Meka” tasarımcısı Shoji Kawamori ile ortaklık kurdu. Kawamori’nin Anime dünyasından ilham alarak tasarladığı “Reaper – Ashura” karakteri 10 Eylül’de oyuna ekleniyor.Shoji Kawamori’nin yarattığı Reaper - Ashura’nın tasarım konsepti Anime tarzı bir askerî robota dayanıyor. Tasarım süreci hakkında; “Askerî tarzda bir evrende geçen Call of Duty: Mobile'daki robotik silahların mekanik tasarımı üzerine düşünürken, mekanik özellikleri kaybetmeden daha insani bir denge elde etmek için bir ‘Anime hissi’ eklemeye karar verdim.” diyen Shoji Kawamori oyunculara şunu söyledi: “Call of Duty: Mobile için tasarladığım bu özel karakter ile oynamaktan keyif alacağınızı umuyorum.”


Reaper - Ashura karakterinin tasarım sürecine dair belgeseli şu bağlantıdan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=Rw9wH9r6Vx4


Shoji Kawamori: Animasyon yönetimi ve “Meka” tasarımında marka isimlerden biri


Shoji Kawamori, dünyanın en önde gelen animasyon yönetmeni, “Meka” tasarımcısı ve vizyon yaratıcılarından biri olarak tanınıyor. Kawamori, Keio Üniversitesi’nde öğrenciyken, TV Anime dizisi The Super Dimension Fortress Macross'un ilk yazarlarından biri ve dizide yer alan üç aşamalı dönüşebilen Meka Valkyrie'nin tasarımcısıydı.


Kawamori, 23 yaşındayken “Macross: Do You Remember Love?” filminin yönetmenliğine seçildi. Macross serisinin yanı sıra, Aquarion serisini ve Kenji Miyazawa'dan ilham alınarak oluşturulmuş yarı otobiyografik “Ihatov Fantasy: Kenji's Spring” Anime dizisini de yazıp yönetti. Kawamori'nin diğer çalışmaları arasında “Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory” ve “1995 Ghost in the Shell” için tasarladığı Mekalar, Sony'nin AIBO "ERS-220" robot köpeği, Nissan Dualis reklamları için tasarladığı “Powered Suit Dualis” Mekası ve “Psalms of Planets Eureka seveN” için tasarladığı Meka da bulunuyor. Ayrıca, Armored Core serisi, Daemon X Machina, Omega Boost, Tech Romancer ve Devil May Cry V dâhil olmak üzere birçok farklı video oyun için de tasarımları da bulunmaktadır.


Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Comments


bottom of page