top of page
  • Haber Merkezi

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Fups Bank Gtech Symphony Banking’i Tercih Etti

Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankası olan FUPS Bank, altyapısını GTech’in Symphony Banking ürünü ile kuruyor.

FUPS Bank, 29 Eylül 2022 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan aldığı Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankası kuruluş izni ile birlikte kullanıcıları ile buluşma çalışmalarına son sürat ile devam ediyor.


Türkiye’nin finansal teknolojiler alanında çözümler sunan en büyük şirketlerinden biri olan GTech’in bankacılık sektöründeki derin bilgi birikimi ile geliştirdiği ve Türkiye’nin birçok bankası tarafından aktif olarak kullanılan Ana Bankacılık Çözümü “Symphony Banking” dijital bankalar için de çözüm oluyor.


Finansal teknolojiler alanında yaşanan dönüşüm ile birlikte ortaya çıkan ihtiyaçlara çözüm sunan, yeni nesil bankacılık gereksinimlerini karşılayan, entegrasyon yeteneği yüksek Symphony Banking Ana Bankacılık Uygulaması, Türkiye’nin ilk dijital bankası olan FUPS Bank tarafından tercih edildi. Symphony Banking ürünü; tüm bankacılık gereksinimlerini tek bir noktada birleştirerek, kullanıcılarına dinamik, merkezi, kolay revize edilebilen süreç yönetimi ve altyapı hizmeti verirken aynı zamanda bankaların çok hızlı bir şekilde müşterilerine yeni ürün sunmalarını imkan tanıyor.


Yeni nesil teknolojileri yakından takip eden danışman kadrosuyla, müşterilerinin dijital dönüşüm süreçlerinde katma değerli ürünler sunduklarını belirten GTech Kurucu Ortağı ve CEO’su Mine Taşkaya; AR-GE’ye yaptıkları yatırımlarla bankacılık ve finans sektöründeki başarılarını taçlandırdıklarını belirtti. Türkiye’nin en yeni dijital bankası FUPS Bank’a hizmet vermekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Mine Taşkaya sözlerini şöyle sürdürdü:


“GTech olarak kendi geliştirdiğimiz çözümlerle şimdiye kadar geleneksel bankaların hem uçtan uca bankacılık sektöründeki bütün ihtiyaçları karşılayabiliyor hem de altyapılarını oluştururken bütün raporlama ve analiz hizmetlerini bir arada sunuyorduk. Şimdi müşteri portföyümüze dijital bankalar da eklendi. Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankası olan FUPS Bank’ın altyapısını temel bankacılık uygulamamız Symphony Banking ve yasal raporlama ürünümüz Magic Reports ile kurmasından gurur duyuyoruz. Symphony Banking’in esnek altyapısı ile yeni ürün ve hizmetleri hızlı bir şekilde müşterilerine sunmalarını sağlayarak FUPS Bank’ı pazarda rekabetçi kılacağımıza inanıyoruz.”


Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankasını kurma sürecinde aynı heyecanı taşıyan GTech ile çalışmaya başladıklarını, bankacılık alanında da inovatif ve elastik olmayı sürdürmeyi amaçladıklarını belirten FUPS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yüce Zerey, ‘’FUPS’un özünde yer alan fayda odaklı inovasyon tutkusu, elektronik para kuruluşumuz FUPS’un çok sayıda inovasyon yapabilmesi ve elastik yapısıyla hızla adapte olabilmesini sağlayarak kısa sürede kullanıcılar ve iş ortakları gözünde ayrıştırıp farklı bir konuma yerleşmesini sağladı, bunu FUPS Bank ile de gerçekleştireceğimizden şüphemiz yok. FUPS Bank için GTech’in “Symphony Banking’’ ürününün de benzer bir tutkuyla geliştirildiğini gördük ve kısa sürede işbirliği sağladık. GTech’in Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankası kuruluşu heyecanını bizimle paylaşan iş ortaklarımızdan biri olduğu için memnunuz. Bizimle aynı heyecanı taşıdıklarını görüyoruz.‘’ diye konuştu.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page