top of page
  • Haber Merkezi

Türkiye’nin 3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 60 Milyon TL Yatırım Aldı

Zaxe, PCP Teknoloji Fırsatları Fonu ve Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altındaki Bölgesel Kalkınma Fonu liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna mevcut yatırımcılardan KVK, Omurga Teknoloji Fonu, Nevzat Aydın, Ali Demir Akel ve Muzaffer Akpınar’ın da dahil olmasıyla 60 milyon TL yatırım aldı.

2015 yılında kurulan Türkiye’nin lider 3 boyutlu yazıcı üreticisi Zaxe, yüksek hızlı baskı imkanı, geliştirdiği yapay zeka bazlı akıllı teknolojileri ve tak-çalıştır tasarımları ile global pazarın en hızlı büyüyen oyuncusu olmuştur.

Zaxe eklemeli imalat dikeyine yönelik çözümler üreterek kullanıcılara donanım, yazılım ve materyallerden oluşan uçtan uca bir 3D ekosistemi sunmaktadır. Türkiye’deki pazar lideri konumunun yanı sıra, Zaxe ürünleri Avrupa ve Kuzey Amerika’da 15’ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.


Zaxe kurucuları Baki Gezgen ve Aydonat Atasever, “Aldığımız bu yeni yatırımla birlikte global pazardaki önemli oyunculardan biri olmaya ve vizyonumuz olan, geleneksel üretim yöntemlerinden bağımsız, üretimi daha basit ve daha hızlı hale getirmeye devam edeceğiz.” dedi.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page