top of page
  • Haber Merkezi

TP-Link’ten Akıllı Spot Ampuller

TP-Link, Tapo akıllı ev çözümlerine şimdi de iki yeni spot ampulü ekledi. Biri çok renkli, diğeri kısılabilir (dimmable) olan akıllı spot ampuller, düşük enerji sınıflı ve hub gerektirmeden kolayca kuruluyor.

Tapo markasıyla akıllı ev çözümleri geliştiren TP-Link®, akıllı aydınlatma ürün grubuna ampul ve ışık şeritlerinden sonra spot aydınlatma ürünlerini de ekledi. Şirket, iki model spot ampulü Türkiye’de satışa sundu. Tapo L630 modeli çok renkli, Tapo L610 modeli ise tek renkli ve kısılabilir (dimmable) özellikli.

Evlerin yanı sıra işletmelerin de tercih edeceği Tapo akıllı spot ampuller, özellikle sergi alanı, kafe gibi özel aydınlatma gereken yerler için uygun çözümler. Hub gerektirmeden takılıp kullanılabilen her iki spot ampul evrensel uyumlu ve GU10 tabanlara uygun. Kolayca gömülü tabana takılıp, Tapo uygulaması üzerinden kurulan ampuller, yine bu uygulama üzerinden kolayca yönetilebiliyor. Birden fazla spot ampul, grup olarak yönetilebiliyor, programlanabiliyor.

Tapo L630 spot ampul, 16 milyon renk seçeneği sahip çok renkli bir ampul. Kullanıcılara çok geniş bir yelpazede renk seçeneğiyle farklı ortamlar yaratma olanağı sunan ampul, parlaklık ayarı ile seçenekleri daha da artırıyor. Aynı zamanda renk sıcaklığı (beyaz ayarı) da ayarlanabilen L630, 2.200-6.500 K arasında sıcaklık ayarı yapabiliyor. 350 lümen ışık değerine sahip bu spot ampul, 1’den 100’e kadar kısılabiliyor.

Enerji verimli çözümler

AB standartlarına uygun ve enerji verimli olan Tapo L630, E enerji sınıfında ve 3.7 W güç tüketimine (süper düşük bekleme gücü <0.2 W) sahip. Her iki spot ampul modelinin enerji tüketimleri Tapo uygulaması üzerinden izlenebiliyor. Kullanıcılar bu şekilde her bir spotun harcadığı enerjiyi ölçerek, en verimli kullanımı belirleyebiliyor.

TP-Link’in satışa sunduğu ikinci spot ampul olan Tapo L610 ise tek renkli ve kısılabilir özellikli. 2700 K sıcak ışık değerine sahip olan ampul, 1’den 100’e kadar kısılarak istenen ihtiyaca göre parlaklığın ayarlanmasını sağlıyor. 350 lümen ışık değerine sahip olan L610 da diğer spot ampul gibi GU10 standardındaki tüm gömülü tabanlara kolayca takılabiliyor. Enerji verimliliği D sınıfı olan bu ampulün güç tüketimi ise 2.9 W (süper düşük bekleme gücü <0.2 W).

Programlama ve Zamanla ile Hayat Kolaylaşıyor

Tapo’nun yeni akıllı spot ampulleri, Android ve iOS destekli uygulama üzerinden kolayca programlanabiliyor. Ayarlanan renk ve/veya parlaklık için düzenli programlar yapılarak hayatı kolaylaştıran ürünler, aynı zamanda belli süre içinde ışıkların açılması ve kapanması için zamanlayıcı özelliğine de sahip. Örneğin hafta arası belli saatlerde bir grup ışık kapanması için programlanabiliyor. Ya da iki saat aydınlatma yapıp iki saatin sonunda kapanması için zamanlanabiliyor.

Amazon Alexa ve Google Asistan uyumlu olan Tapo akıllı spot ampuller ses ile de yönetilebiliyor. Aynı zamanda diğer Tapo akıllı ev çözümleriyle bir ekosistem oluşturan cihazlar kullanımı daha da kolaylaştırıyor. Örneğin, Tapo kapı sensörü ile birlikte kullanıldığında kapı açıldığında ışıklar otomatik olarak yanıyor.

Tapo’nun yeni akıllı spot ampullerinin satış fiyatları ise şöyle:

- Tapo L630 : 329 TL (KDV dahil)

- Tapo L610 : 295 TL (KDV dahil)Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comments


bottom of page