top of page
  • Haber Merkezi

TP-Link, MWC 2023’de ISS Çözümlerini Öne Çıkarıyor

TP-Link, Barselona’da yapılan bu yılki Mobile World fuarında internet servis sağlayıcılara yönelik ağ çözümlerini öne çıkarıyor. 5G, WiFi 7 gibi en yeni teknolojilere sahip ürünler TP-Link standında yer alıyor.

Daha çok evlere yönelik ağ ürünleriyle tanınan ama son yıllarda kurumsal çözümleriyle de öne çıkan TP-Link®, internet servis sağlayıcılar (ISS) için de çözümler geliştiriyor. Her boyuttan ISS’ye uygun çözüme sahip olan şirket, bu yılki Mobile World Konferansı’nda (MWC) 5G’den WiFi 7 teknolojisine değin en yeni teknolojilere sahip ISS çözümlerini tanıtıyor.

TP-Link, 27 Şubat-2 Mart 2023 tarihleri arasında Barselona’da yapılan MWC’de gerek ulusal gerekse yerel servis sağlayıcılar için en yenilikçi çözümlerini sergiliyor. 5G hücresel ağ çözümlerinden WiFi 7 ürün portföyüne kadar TP-Link’in ‘taşıyıcı sınıfı’ geniş ürün ailesi standda görülüp ayrıntılı bilgi alınabiliyor.

TP-Link standında yer alan bazı ISS çözümleri şunlar:

Taşıyıcı Sınıfı WiFi 7 Çözümleri

TP-Link, ISS’lere yönelik ürünlerini Aginet alt markası altında sunuyor. MWC’de WiFi 7 teknolojili, taşıyıcı sınıfı ürünler görülebiliyor. 5G mobil erişimden sabit fiber erişime, WiFi yönlendiricilerden Mesh WiFi sistemlerine kadar çeşitli ISS çözümleri TP-Link standında yer alıyor. ISS’lerin farklı dağıtım senaryolarını karşılayacak ve abonelere gerçek çoklu gigabit özellikli bağlantı sağlayacak WiFi 7 teknolojili TP-Link ürün ailesi, ISS’leri heyecanlandıracak kadar etkili özelliklere sahip. Ürünlerin hepsi evin her köşesini daha fazla esneklikle kaplayacak akıllı bir ağ oluşturmaya olanak tanıyan standart EasyMesh teknolojisini kullanıyor. Servis sağlayıcılar TR-069 ve TR-369 protokolleri ile uyumlulukları sayesinde WiFi servislerini, ağlarını ve cihazlarını uzaktan yönetebiliyorlar.

5G Taşıyıcı Sınıfı Ağ Geçidi Portföyü

TP-Link, servis sağlayıcıları güçlendirmek ve 5G'nin yaygınlaşmasını hızlandırmak için bir dizi 5G ağ geçidi (gateway) çözümünü piyasaya sürecek. İç mekan dağıtımından dış mekan senaryolarına değin geniş bir ürün ailesine sahip olan 5G çözümleri arasında hem WiFi 6, hem WiFi 7 teknolojisine sahip ürünler yer alıyor. Tüm iç mekan ağ geçitleri en son WPA3 güvenlik protokolüne ve standart EasyMesh teknolojisi sahip. En yüksek hızların yanı sıra daha güvenli bir ağ ve gerçekten kusursuz bir bağlantı sağlanabiliyor. Dış mekan ağ geçitleri ise esnek dağıtım için PoE (Ethernet Üzerinden Güç) özelliğine sahipler ve toza, neme ve zorlu ortamlara dayanacak şekilde IP67 derecesi için tasarlanmış, sağlam ve dayanaklı ürünler.

5G ürünlerinden biri olan NB610v 5G ağ geçidi TP-Link standında yer alıyor. En yeni 5G (5. nesil hücresel ağ), WiFi 7, EasyMesh ve VoLTE (LTE üzerinden Ses) teknolojilerine sahip olan ürün, üç bantta daha düşük gecikme süresiyle inanılmaz yüksek WiFi hızları sunuyor. Bu ürün aynı zamanda iki adet 2.5 GbE WAN/LAN bağlantı noktası ile istikrarlı ve hızlı kablolu bağlantı desteğine de sahip.

10G Çağına Giden Yolda XGS-PON Çözümü

Yeni ve ana akım fiber erişim teknolojisi olan XGS-PON, eşzamanlı 10 Gb/sn simetrik veri iletimi özelliğine sahip ve çeşitli bant genişliği yoğun uygulamalar ve üçlü oynatma (ses, veri ve video) hizmetleri için daha yüksek talepleri karşılayabiliyor. TP-Link'in XGS-PON çözümü, servis sağlayıcılara abonelerini 10G çağına yönlendirmek için tek elden bir çözüm sunuyor. Bu çözümün içeriğinde bir Chassis optik hat terminali, XGS-PON optik ağ birimi (ONU), yönlendirici ve mesh sistemleri desteği, ayrıca merkezi bir yönetim sistemi, DPMS (DeltaStream PON Yönetim Sistemi) ve Aginet çözüm kiti yer alıyor.

TAUC – ISS’ler için WiFi Yönetim Çözümü

TP-Link ISS’lere yeni teknolojilerle donatılmış bu ürünleri kolayca yönetebilmeleri için de çözüm geliştirmiş durumda. TAUC (TP-Link Aginet Unifies Cloud), yeni nesil bir WiFi yönetim çözümü. TR-369 USP bulut sunucusu ve çevik API entegrasyonuna dayalı olan TAUC, servis sağlayıcılar için esnek ve güçlü bir yönetim ortamı sağlıyor. ISS’ler desteklenen tüm WiFi, xPON, 4G/5G yönlendiricileri ve xDSL modemleri her yerden ve her zaman tek bir arabirimden merkezi olarak yönetebiliyorlar. Yenilikçi ağ topolojisi tasarımına sahip olan çözüm, ağ performansını izlemeyi ve anlık analizler yapmayı sağlıyor. ISS’ler yerinde teknik destek gerekmeden müşteri memnuniyetini artırıyor ve servis maliyetlerini düşürebiliyorlar.

TP-Link’in tüm çözümleri 1B10 Hall1’de yer alan standında görülebiliyor.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum
bottom of page