top of page
  • Haber Merkezi

TP-Link, 10 Yıldır Aralıksız Pazar Lideri

IDC verilerine göre TP-Link 2020 yılında da kablosuz ağ ürünleri pazarında dünya lideri oldu. Şirket, tam 10 yıldır üst üste pazar lideri olarak önemli bir başarıya imza attı.Bağımsız araştırma şirketi IDC’nin 2020 4. çeyrek kablosuz LAN pazarı araştırma* sonuçlarına göre TP-Link®, 2020 yılını da dünya lideri olarak tamamladı. Tam 10 yıldır 1 numaralı kablosuz ağ (WLAN) ürünleri sağlayıcısı olan TP-Link, önemli bir rekora imza attı.

IDC’nin son raporuna göre 2020 yılının 4. çeyreğinde dünya genelinde 18 milyon adet WLAN ürünü satan TP-Link, yüzde 17.8’lik bir küresel pazar payına sahip oldu. Son on yılda SOHO (küçük ofis-ev ofis) WLAN ürünleri pazarında birinci sırayı koruyan şirket, Avrupa, Güneydoğu Asya pazarlarında kurumsal WLAN ürünlerinde de ciddi bir büyüme elde etti. TP-Link, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, SDN gibi en son teknolojilere yaptığı yatırımlarla bu başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

TP-Link yetkilileri, 10 yıldır WLAN pazarında lider olmalarının doğru yolda olduklarını gösterdiğini belirterek, “Bu başarı, bizi daha fazla insanı ‘bağlantılı’ (connected) yaşam tarzına geçirmeye odaklanmaya teşvik ediyor. TP-Link'in "Güvenilir Akıllı" sloganına bağlı kalarak, bizlerle birlikte tüm dünyayı birbirine bağlamımıza yardımcı olan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz” diyorlar.

*Kaynak: IDC Worldwide Quarterly WLAN Tracker, 2020 4. Çeyrek (dünya çapındaki gönderilere dayanmaktadır).


Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page