top of page
  • Haber Merkezi

“Tasarım Fabrikası” Üretmeye Devam Ediyor

İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde kurulan Tasarım Fabrikası son dönemde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Tasarım Fabrikası, üniversite öğrencilerini, henüz öğrenim gördükleri zamanlarda, özel sektör firmaları ile bir araya getirerek, çalışma hayatına en iyi bir şekilde hazırlanmalarını sağlıyor.

Tasarım Fabrikası’nda, kültürel ve yaratıcı endüstriler başlığı altında, Reklam ve pazarlamadan, Bilgi Teknolojilerine pek çok alanda yaşları 18-29 arasında olan öğrenciler çalışma hayatına hazırlanıyor. Çeşitli firmalarla imzaladıkları protokoller ile öğrencilerin ilgi alanlarına uygun dallarda staj yapmalarına olanak sağlanmış oluyor.


Bunun en son örneği olarak yazılım alanında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin eğitimine dair bir protokol, İstanbul Kültür Üniversitesi Tasarım Fabrikası ile Algomedi Bilgi Teknolojileri arasında imzalandı. Törene Tasarım Fabrikası’nın Müdürü Ahmet Gökhan Uluçay ve Algomedi Bilgi Teknolojileri adına da CEO Gökhan Manduz katıldı.


Algomedi Bilgi Teknolojileri CEO’su Gökhan Manduz şunları söyledi “ Firma olarak ülkemizin ekonomik alanda güçlenmesinin yolunun bilgi teknolojilerindeki üretimden geçtiğine inanıyoruz. Bu alanda, yetişmiş ve nitelikli insan kaynağına büyük ihtiyaç olduğunu en yakın görenlerdeniz. Bu protokol ile biz de firma olarak üstümüze düşenleri yapmaya başlıyoruz. Uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi Tasarım Fabrikasındaki genç arkadaşlarımıza aktarmaya çalışacağız. Tüm sektör firmalarını harekete geçmeye davet ediyoruz.”


Tasarım Fabrikası adına konuşan Ahmet Gökhan Uluçay ise “özel sektörle yapmakta olduğumuz bu iş birlikteliklerine bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizi çalışma hayatının zor koşullarına hazırlayan bu tip çalışmaları önemsiyoruz. Tasarım Fabrikası olarak benzer çalışmalarımızın artarak devam edeceğini söylemek istiyoruz” dediler.Tasarım Fabrikası Hakkında: İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nin B 1 Katında, 750 metre kare kapalı alana kurulan Tasarım Fabrikası yaratıcılık ve tasarım ekosistemini güçlendirmek amacıyla öğrenci ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

 

Algomedi Bilgi Teknolojileri Hakkında: 2019 yılında kurulan Algomedi, yazılım mühendisliği alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Ülke genelinde geliştirilecek teknoloji çözümlerinin, ülkemizin finansal kurtuluşunda önemli bir rol oynayacağına inanan Algomedi, 35 kişilik uzman kadrosuyla çalışmalarına devam etmektedir. Şirket, sayısız başarılı ve ödüllü projeye imza atmıştır, bu başarılarını platform bağımsız yeni nesil teknolojileri ve deneyimli geliştiricileri bir araya getirerek elde etmektedir.

Algomedi, Açık Bankacılık, Liman Yönetimi, Tersane Yönetimi, Varlık Yönetimi, Filo Takibi, Tıp Bilişimi, Aktif ve Pasif RFID sistemleri, RTLS, Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi gibi alanlarda özel çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda BPO (Business Process Outsourcing) hizmeti de sunarak yazılım sektörüne geniş bir yelpazede hitap etmektedir.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Comments


bottom of page