top of page
  • Haber Merkezi

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nden “Sorunlara Çözümler Buluşması”

Uzman isimler, iklim değişikliğini ve afetlere uyumu konuşacak 14 Haziran 2022 Salı; Saat 18.00 – 19.30 - Zoom ve SADE Youtube Kanalında

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin (SADE), UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding desteğiyle yürüttüğü Sorunlara Çözümler Buluşması, 14 Haziran 2022 Salı günü 18.00 – 19.30 saatleri arasında yapılacak. Çevrimiçi olarak düzenlenecek Sorunlara Çözümler Buluşması’nda, iklim değişikliğine bağlı afetlere uyum konusu kurumların iyi uygulama örnekleri çerçevesinden konuşulacak.


Sosyal girişimcileri, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getiren Sorunlara Çözümler Buluşması, “Amaç 13: İklim Eylemi” odağında gerçekleşiyor. 14 Haziran’da yapılacak buluşmada; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İklim Değişikliğine Uyum ve Yerel Politikalar Dairesi Başkanı Doç. Dr. Çiğdem Tuğaç, Grundfos Türkiye İletişim Müdürü Gonca Başar, Yerli Yeşil Yeni Koordinatörü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu ile Ecording Kurumsal Partnerlikler ve Satış Müdürü Zehra Solmaz konuşmacı olarak yer alacak. Panelin moderatörlüğünü ise UNDP Türkiye "Türkiye'de İklim Değişikliğine Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi" İletişim Asistanı Merve Elibirlik yapacak.


İklim değişikliğine ve afetlere uyum başlığı altında gerçekleşecek 27. Sorunlara Çözümler Buluşması, çevre sorunlarına duyarlı olan herkes tarafından internet üzerinden ve ücretsiz olarak izlenebilecek.


Etkinliğe katılmak isteyenler şu adresten kayıt yaptırabiliyor:

İsteyenler SADE Youtube kanalından da yayını eş zamanlı canlı olarak izleyebilecek:


Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Hakkında:

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, Türkiye’de sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Sürdürülebilirlik alanında kurumlarda ve toplum hayatında gerekli dönüşümün gerçekleşmesi için projeler geliştirmekte, eğitim ve atölye çalışmaları düzenlemekte ve ilham veren uygulamaları yaygınlaştırmak üzere etkinlikler düzenlemektedir.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page