top of page
  • Haber Merkezi

Storytel’de 2022’nin En Çok Dinlenen Kitabı ‘Kaplanın Sırtında’ Oldu

Zülfü Livaneli’nin son romanı olan ve II. Abdülhamid’in saraydaki son gününden başlayarak kendi dönemine ışık tutan ‘Kaplanın Sırtında’, Storytel’de 2022’de en çok dinlenen kitap oldu. Storytel 2023’e, Ahmet Ümit’in en son kitabı Bir Aşk Masalı’nı Toprak Sergen’in sesinden yayınlayarak başladı.

Bir Aşk Masalı, Ahmet Ümit’ten insanlığın en yüce duygusu olan aşkın doğasına dair bir hikâyat. Beş prensin sevda uğruna revan oldukları bir yol ve hal macerası olan roman, Kaf Dağı’ndan ıssız çöllere, ücra hanlardan savaşçı kabilelerin çadırlarına, devlerden denizkızlarına, balinalardan devasa yılanlara, cümle tabiatın ve mahlukatın geçiş yaptığı bir hayal perdesi. “Yolculukların en çilelisi aşk için yapılandır. Ve zorluk ne kadar artarsa aşk o kadar kıymete biner, o kadar anlam kazanır, o kadar vazgeçilmez bir hal alır…” Toprak Sergen’in seslendirdiği roman, özgürlük yoksa, aşk da yoktur diyor.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok dinlenen kitapları açıklayan Storytel, 2022 yılında en çok dinlenen kitapların Zülfü Livaneli’nin son eseri Kaplanın Sırtında, Matt Haig’in Gece Yarısı Kütüphanesi, J.K. Rowling’in Harry Potter serisi, Jostein Gaarder’in bir dönemin çok konuşulan kitaplarından Sofie’nin Dünyası, Harari’nin Sapiens’i, Madeline Miller’ın Ben, Kirke kitabı, Ahmet Ümit’in Kayıp Tanrılar Ülkesi eseri, Carl Sagan’ın Kozmos’u, Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar’ı ve Robert T. Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba kitabı olarak belirtti.

2023 yılında da kitabının sesini dinle mottosuyla yeni kitapları kütüphanesine ekleyecek olan Storytel, yine çok dinlenenler rekoru kırmayı ve yazarlarla dinleyicileri daha da yakınlaştırmayı hedefliyor.

Storytel Hakkında

Dünyanın en büyük sesli ve e-kitap yayın servislerinden Storytel, küresel ölçekte bir milyondan fazla başlık ve içerik sunmaktadır. Vizyonumuz, herkes tarafından her yerde ve her zaman zevkle paylaşılacak harika hikayelerle dünyayı daha anlayışlı ve yaratıcı bir yere dönüştürmektir. Storytel’in içerik streaming servisleri Storytel ve Mofibo ve Audiobooks.com markaları aracılığıyla sunulmaktadır. Storytel’in yayıncılık hizmetleri, Storytel Books ve sesli kitap yayıncısı StorySide tarafından verilmektedir. Dünyada 25 pazarda faaliyet gösteren Storytel’in merkezi İsveç, Stockholm’dedir.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comments


bottom of page