top of page
  • Haber Merkezi

Sosyal Girişim Cumhuriyet’in 100. Yılında 1 Milyon Öğretmene Ulaşacak

Öğretmenler toplumsal gelişmenin en büyük destekleyicileri. Toplumun her kesimi üzerinde doğrudan etki yaratan bir sorumluluğa sahipler. Dolayısıyla öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak politikalar üretmek son derece önemli. “Öğretmen Gelişirse Toplum Gelişir” mottusuyla ve Cumhuriyet’in 100. yılında 1 milyon öğretmene ulaşma hedefiyle yola çıkan bir sosyal girişim başlattığını duyurdu.

Kendi alanında derinlemesine öğrenmenin ve uzmanlaşmanın yanı sıra farklı alanlarda bilgi birikime sahip olmak, farklı beceriler edinmek de 21. yüzyılın gerekliliklerinden biri. Haliyle mesleki gelişim yoluyla öğrenme süreçlerine devam eden ve kendilerini geliştiren öğretmenler; öğrenci ilişkilerinden okul iklimine birçok alanı olumlu anlamda etkiliyor. Eğitimin farklı alanlarında yenilikçi çalışmalar yürüten YÖM Grup; öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olacak ve bu alanda kamuoyunda farkındalığı artıracak bir sosyal girişime imza atıyor.


Cumhuriyet’in 100. Yılında 1 milyon öğretmen

“Öğretmen Gelişirse Toplum Gelişir” mottosuyla ve Cumhuriyet’in 100. yılında 1 milyon öğretmene ulaşma hedefiyle yola çıkan YÖM Grup, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak binlerce eğitim içeriğini öğretmenlere ücretsiz ulaştırmak için çalışmalar yürütüyor.


YÖM Grup kurucusu Kayhan Karlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız için iyi bir gelecek hayal etmek; eşitlikçi, barışçıl, huzurun hakim olduğu, adaletli bir toplumsal hayata kavuşmak istiyorsak öğretmenlerimizin yaşam boyu öğrenme yolculuklarına eşlik etmemiz gerekiyor. Biz de YÖM Grup olarak, dijital öğrenme platformu i-nimbus’ taki eğitim içeriklerine öğretmenlerimizin ücretsiz erişebilmelerini sağlamak istiyoruz.” diyerek öğretmenlerin toplumsal hayattaki rollerine dikkat çekti.


Dijital öğrenme platformu i-nimbus’ taki eğitim içeriklerini öğretmenlere ulaştırmak için kamuoyunun, sivil toplum kuruluşlarının ve özel şirketlerin iş birliklerinin önemine şu sözlerle değinen Karlı: “Bu yıl Öğretmenler Günü’ne kadar 50 bin öğretmenimize bu eğitimleri ulaştırmak istiyoruz. Asıl hedefimizse, 2023’te, yani Cumhuriyet’in 100. Yılında 1 milyon öğretmene erişebilmek. Toplumun bütün paydaşlarını bu toplumsal iyileşme hareketinin parçası olmaya davet ediyoruz. Bizler YÖM Grup olarak 5 bin öğretmenimizin üyelik bedelini karşılayarak bu toplumsal iyileşme hareketinin kartopu etkisi yaratmasını arzuluyoruz” diye konuştu.


Yeni dünya becerilerinden kişisel farkındalığa binlerce eğitim

Dijital öğrenme platformu i-nimbus’ta öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlayacak liderlik, yöneticilik, girişimcilik, verimlilik eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerini destekleyecek yüzlerce eğitim içeriği bulunuyor. Zenginleştirilmiş kitap ve makalelerden eğitim videolarına geniş bir kataloğa sahip i-nimbus’ta tamamlanan her eğitim ayrıca sertifikalandırılıyor.


Öte yandan “Öğretmen Gelişirse Toplum Gelişir” projesinin Türkiye’nin her yerine yayılan, yalnızca eğitim alanında değil farklı sektörlerde çalışmalar yürüten şirketlerin de katılım sağlayacağı, geniş kapsamlı bir harekete dönüşmesi için; i-nimbus eğitimlerinin 1 yıllık üyelik ücreti de 1050 Türk Lirası yerine 500 Türk Lirası olarak belirlendi.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page