top of page
  • Haber Merkezi

Sony Vlog Çekimlerinde Öne Çıkan Yeni Shotgun MikrofonECM-G1'i Piyasaya Sürüyor

Sony, yüksek kaliteli ses yakalama özelliğiyle video kayıt standardını geliştiren yeni küçük ve hafif ECM-G1 mikrofonunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Ortam sesi bastırma ve net ön ses toplama özelliği ile kullanıcılara, mükemmel ses kalitesiyle içerik çekebilme imkanı sunuyor.

Yüksek kaliteli sesle video kayıt standardını geliştirin


Video içeriklerinin kalitesinde, net ve yüksek kaliteli ses önemli rol oynuyor. ECM-G1, geniş çaplı (yaklaşık 14,6 mm) mikrofon kapsülü, gürültüyü bastırırken net ses toplayabilmesi ve video prodüksiyon kalitesini büyük ölçüde artırmasıyla öne çıkıyor.


ECM-G1,içerisindeyeralanrüzgarperdesiileçekimesnasındaoluşabilecekrüzgarseslerini minimalize ediyor.


Ayrıcatitreşimönleyicisönümleyicilerisayesindefrekanstitreşimgürültüsünübastırıyor. Sesleri net vekalitelişekildeyakalayanECM-G1, çoklu Arayüz (MI) yuvasına sahip bir Sony kameraya bağlandığında, kablosuz tasarım, kablo ile iletilen titreşim gürültüsünü dahi ortadan kaldırıyor. Tüm bu özellikleriyle özellikle vlog çekimleri için kusursuz bir ekipman olarak öne çıkıyor.


Ortam sesi bastırma ve net önden ses toplama

Süper kardioid[i] ve ortam sesi bastırma özellikleri sayesinde kamera önünden toplanan net ses, sadece istenen seslerin yakalanmasını sağlıyor. İç mekan çekimlerinde dahi duvarlardan gelen ekoyu ve ses yankısını azaltmasıyla net konuşma sesinin alınmasını sağlıyor.


Her yerde, her zaman yüksek kaliteli sesin keyfini çıkarın

MI Yuvası desteği, pilsiz ve kablosuz çekim de daha fazla esneklik sağlıyor. Mikrofon için gereken güç doğrudan kamera üzerinden sağlanıyor. Böylelikle yatay olarak açılan değişken açılı LCD monitörlerde dahi gücün kesilmesi ya da kabloların engellemesi gibi bir durumun önüne geçiliyor.


ECM-G1yalnızca 34 gramlık ultra hafifliği ve kompaktlığıyla öne çıkıyor(G x Y x D: 28,0 mm x 50,8 mm x 48,5 mm). Bu sayede her zaman ve her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor.


Kayıt kablosuyla[ii] birlikte verilmesi ve mikrofon jakı’nın[iii] kameralar ve akıllı telefonlar gibi çok çeşitli cihazla[iv] uyumlu[v] olmasıyla kullanıcılara, çeşitli çekim gereksinimleri için en üst düzeyde esneklik sağlıyor.Ürünle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni mikrofonun ürün videosuna buradan ulaşabilirsiniz.


Sony, SıfıraGidenYol adlı girişimiyle çevresel ayak izini sıfıra indirgemeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda1,4 milyondan fazla ürünün[vi] ambalajındaki plastik kağıtla değiştirildi.


En yeni kameralar ve diğer Sony ürünleriyle çekilmiş çeşitli özel hikayeler, videolar ve heyecan verici yeni içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. Sony'nin Avrupa fotoğrafçılık merkezi 22 dilde mevcut tur ve her ülkedeki ürün haberlerini, yarışmaları ve Sony etkinliklerinin güncel listesini ayrıntılı olarak sunar.
Notlar:

[i]Bu yönlülük, yalnızca bir mikrofon kapsülü ile elde edilebilir, bu da küçük fiziksel boyut ile sonuçlanırken, istenen ön alandan gelen sesin genel bir tek yönlü mikrofondan daha etkili bir şekilde vurgulanmasına izin verir. Ses toplama alanının ön tarafı süper yönlü mikrofonlarınkinden daha geniştir, ancak süper kardioid mikrofonlar genellikle daha kompakttır. [ii] 3.5 mm TRS – TRS cable [iii]3.5 mm TRS ⅳTicari olarak satılan bir dönüştürme adaptörü gerekli olabilir. Cihaz uyumluluğu ile ilgili olarak lütfen ilgili cihaz üreticilerinin teknik özelliklerine bakın. ⅴ Tüm ürünlerle uyumluluğu garanti etmiyoruz. [vi]Nisan 2021'den Mart 2022'ye kadar satış miktarıKaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Comments


bottom of page