top of page
  • Haber Merkezi

Softwareone, İş Ortağı Gitlab ile Beraber Gitlab’ın Devsecops ve AI Özelliklerini Tanıttı

Müşterilerine yazılım varlıklarını yönetmeleri konusunda çözümler sunan SoftwareOne, önemli iş ortaklarından olan GitLab ile geliştirme, güvenlik ve operasyonların birleşimi olan DevSecOps’u düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında tüm detaylarıyla masaya yatırdı. 

Finans, telekomünikasyon, sigorta ve BT sektörlerinde kurumların teknolojik ihtiyaçları için güvenilir iş ortağı SoftwareOne ve iş ortağı GitLab; geliştirme, güvenlik ve operasyonların birleşimi olan DevSecOps’u teknik detaylarıyla incelemek için bir araya geldi.


Etkinliğin ilk sunumunu gerçekleştiren GitLab Kanal Çözümleri Mimarı Péter Bozsó, bir demo ile günlük hayatta GitLab’ın sağladığı imkanları gösterdi. Péter Bozsó, DevSecOps ile daha iyi içgörülere, daha fazla verimliliğe, iş birliğinde gelişmeye ve amaca daha hızlı bir şekilde ulaşıldığını söyleyerek, “GitLab birçok uygulamayı tek bir aplikasyonda barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar vakit kazanıyor ve güvenlik duvarı gibi birçok avantaja da sahip oluyor” dedi. Doğru iş için, doğru aracın seçilmesinin önemini aktaran Bozsó, GitLab’ın sorunları daha hızlı çözdüğünü, uzun kodlamaları daha anlaşılır kıldığını ve tekrarlanan görevleri otomatikleştirmeyi sağladığını vurguladı.


GitLab Uygulamaları Tek Bir Noktada Buluşturuyor

İkinci sunumu gerçekleştiren DevOps Mühendisi Mustafa Güler ise “Piyasada birçok aracı, farklı farklı veren uygulamalar var. Bunların hepsini tek bir noktada buluşturan bir uygulama ise bulunmuyor” diyerek GitLab’ın bu özelliği tek başına sağladığına değindi. Güler, aynı zamanda GitLab’ın geliştiriciler için anında geri dönüş alma gibi olanakları sayesinde sorunları daha kolay ve hızlı çözmeye yardımcı olduğundan da bahsetti.


Son sunumda ise GitLab AI özellikleri örnek kullanım senaryoları ile beraber anlatıldı. Gitlab Duo adıyla bilinen AI fonksiyonu, özellikle büyük projelerde sağlayacağı faydalar, ekiplerin süreçlere daha kolay adapte olabilmesi ile ilgili özellikler anlatıldı.

Etkinlik, Péter Bozsó’nun sorulara yanıt vermesiyle son buldu.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Comments


bottom of page