top of page
  • Haber Merkezi

Simge Danışman, “Experian Türkiye – Genel Müdür Yardımcısı Olarak Atandı

Experian Türkiye’nin Stratejik Çözümler ve İnovasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Simge Danışman, şirketin tüm stratejik ve yenilikçi çözümlerinden sorumlu olacak.

Başta Convex Auto ML platformu, lokasyon bazlı gelir tahminleme çözümleri, Ticari Borçluluk Endeksi ve Web Data Skoru olmak üzere, Experian Türkiye bünyesindeki pek çok yenilikçi çözümün dizayn ve pazar konumlandırılmasını yöneten Simge Danışman’ın sorumluluk alanlarına Açık Bankacılık, Alternatif Veri Kaynakları ve DAAS da katılacak.


Simge Danışman şirketin yerel pazardaki faaliyetlerinin yanısıra Türkiye’de geliştirilen ilk Auto ML platformu olan Convex’in Experian EMEA ve Experian APAC bölgelerindeki pazar konumlandırılmasını da yönetecek.


Kariyerine bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde Risk Yönetimi ve Analitik alanlarında görevler yürüterek başlayan Simge Danışman, sonrasında Experian’ın analitik danışmanlık ekibine liderlik etti. Son olarak; Experian’ın Türkiye, Ortadoğu ve Rusya Analitik Direktörlüğü ve Stratejik Büyüme Direktörlüğü görevlerini yürüten Danışman, lisans eğitimini İstatistik alanında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page