top of page
  • Haber Merkezi

Sanal Meditasyon Platformu MediboothVR Fonbulucu’da Yatırım Turuna Çıkıyor

Dünyanın biofeedback ve sanal gerçeklik (VR) desteğiyle geliştirilmiş ilk meditasyon platformu MediboothVR, paya dayalı kitle fonlaması sistemini Türkiye’de hayata geçiren ilk platform fonbulucu’da yatırım turuna çıkıyor. Yatırım turunda şirket paylarının %7,5’ini bireysel ve kurumsal yatırımcılara arz edecek olan MediboothVR, 925 bin TL tutarında yatırıma ulaşmayı hedefliyor. 15 Kasım - 14 Ocak tarihleri arasında yatırıma açık olacak kampanyanın ilk 3 günü içerisinde www.invest.fonbulucu.com üzerinden ön talep bildiren yatırımcılar, yapılan yatırım tutarıyla orantılı olarak fazladan pay sahibi olacak.


Biofeedback ve Sanal Gerçeklik Destekli Meditasyon Platformu MediboothVR, paya dayalı kitlesel fonlama kampanyasını fonbulucu Invest’te 15 Kasım 2021 günü saat 10.00’da başlatacak. Meditasyon esnasında odaklanmak ve bulunulan ortamdan soyutlanmak için gözlerin kapatılması yerine hayal gücüne hitap eden görselleştirme yöntemini sanal gerçeklik ortamına uyarlayan MediboothVR, bu yatırım turuyla 925 bin TL fona ulaşmayı hedefiyle şirket paylarının %7,5’ini yatırımcılara arz edecek. Girişim şirketi, kampanyanın ilk 3 günü içerisinde ön talep bildiren yatırımcılara çok özel bir fırsat sunarak, 15 Kasım 2021 saat 10.00 itibari ile ilk 72 saat içerisinde (3 gün) EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara, yatırımın tutarı ile orantılı olarak fazladan pay verecek.


İlgili gün ve saatlerde 500 TL-1.000 TL arasında yatırım yapan yatırımcılar %2,5, 1.001 TL-10.000 TL arasında yatırım yapan yatırımcılar %5 ve 10.001 TL-100.000 TL arasında yatırım yapan yatırımcılar %10 daha fazla pay sahibi olacak. Kampanyanın bu ilk 3 günü içerisinde ön talep bildiren yatırımcılar, kampanya %120'nin üzerinde bir fonlamaya ulaşsa dahi talep ettikleri tüm payları kısmi iade olmaksızın alacak. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında, girişimcilerin payları üzerinden yatırımcıların hesaplarına aktarılacak. Ayrıca, yatırım turunun ilk 3 günü fonlamanın %120'yi aşması durumunda kampanya kendiliğinden sona erecek.


MediboothVR, meditasyon pratiğini yeni bir boyuta taşıyor

Stres, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 21. yüzyılın hastalığı olarak nitelendiriliyor. Stres nedeniyle bireylerin %77'sinde fiziksel, %73'ünde psikolojik semptomlar görülürken, işletmelerin yılda ortalama 300 milyar dolar zarara uğradığı tahmin ediliyor. Çalışanların stres seviyelerini düşürebilmelerini, odaklanma kabiliyetlerini, sağlık seviyeleri ile çalışma verimlerini artırmak üzere geliştirilen MediboothVR; biyogeribildirim altyapısı, kullanıcı deneyim takip mobil uygulaması ve meditasyon kabini ile bütüncül bir şekilde şirketlere hizmet veriyor. Kişilerin fiziksel ve sanal ortamda rahatlıkla odaklanabilecekleri, güvende hissederek dikkat dağıtıcı unsurlardan soyutlanabilecekleri, mindfulness gelişimlerini takip edebilecekleri, görsel ve işitsel hikaye anlatımı destekli bir meditasyon kabini olarak tanımlanan MediboothVR, görsel tabanlı hikayeleştirme metodolojisi ile meditasyon pratiğini yeni bir boyuta taşıyarak geleceği şekillendirecek bir ilke imza atıyor.


MediboothVR nasıl geliştirildi?

Bireysel deneyimler ve bilimsel araştırmalara dayanan bilgiler kapsamında düzenli meditasyonun günlük hayata kattığı fayda ve değerler üzerine çalışan MediboothVR ekibi, “Meditasyon yaparken neden gözlerimizi kapatırız?” sorusuyla yola çıktı. Ekip; odaklanmak ve bulunulan ortamdan soyutlanmak için gözlerin kapatılması yerine nitelikli ve hayal gücüne hitap eden görselleştirme yöntemini, uzmanlıkları olan sanal gerçeklik ortamına uyarlamaya odaklandı. Yaptıkları araştırmalar ve pilot uygulamalar ışığında MediboothVR ekibi, global bir konu olan iş ve yoğunluk kaynaklı stres alanına yöneldi. Bunun sonucunda sanal gerçeklik ve bio-feedback yazılım ve donanımları ile sağlanan MediboothVR meditasyon kabini geliştirildi. İş fikri ve Fark Labs’ın eşsiz mentorluğu ile 2021 Birinci Dönem TÜBİTAK Think BİGG sermaye desteği almaya hak kazanan MediboothVR, iş yerinde sağlıklı yaşam ve iş kaynaklı strese yönelik farklı, yenilikçi ve nitelikli bir çözüm…


Disiplinler arası yaklaşım ve iş birliklerinin gücü

“İnsanlık için tasarım ve teknoloji ilkesiyle” aksiyon alan MediboothVR ekibi tamamen kadın lider ve girişimcilerden oluşuyor. Farklı uzmanlık ve disiplinlerden gelen CEO Çiğdem Düzgüneş, COO Pınar Öncü, CPO Burcu Doğru ve Multidisipliner Tasarımcı Lalin Keyvan izledikleri yolda iş birliklerinin gücüne inanıyor. Bu kapsamda alanında uzman partnerlerle ilerleyen girişim şirketi; biofeedback alanında Prof. Dr. Sinan Canan, meditasyon alanında Metin Hara, VR ve Ar-Ge alanında Burçin Gürbüz partnerliği ve danışmanlığında güçlü bir yol haritası çiziyor.


Girişimcilikte doğru ekip kurmanın başarıdaki en kritik faktörlerden biri olduğunu vurgulayan fonbulucu Co-CEO’su Enis Erdem Yurdatapan, MediboothVR’ın hem sağlık hem teknolojideki yetkinliği ve deneyimiyle birlikte, girişimcilik yolculuklarında başarılı olacaklarına gönülden inandıklarını belirtiyor.


MediboothVR, kanser hastalarında gözlemlenen kronik ağrılar üzerinde çalışacak

MediboothVR’ın tıbbi onkoloji uzmanları ile yürüteceği çalışmalarla VR ve biofeedback ile desteklenen meditasyon uygulamasıyla kronik ağrıların yönetilebilirliği de keşfedilecek. Öte yandan geliştirilen teknolojilerle hastalık, fiziksel incinme ve stres kaynaklı geçmeyen ve artan ağrılara yönelik çalışmalar yapılacak.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page