top of page
  • Haber Merkezi

Sağlık Sektörüne İzmir’ de 20 Milyon TL Yatırım

Fizik tedavide hastaların iyileştirilmesi kadar yaşam kalitesinin artmasına önem veren

Fizik Tedavi ve rehabilitasyonda alanında 17 yıllık tecrübesi ile sağlık turizmin lider şirketlerinden biri olan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Grubu bu alandaki yüksek teknolojiyi İzmir’e getirdi.

Yaptığı 20 milyon liralık yatırımı alanındaki uzman kadro ve yüksek teknoloji Mart ayı itibari ile hizmet vermeye başladı. Şirket, uzun süre yatağa bağlı hastaların fizik tedavi ve rehabilitasyonu, bel boyun ağrıları, fıtıkları ve omurga düzleşmelerinde yüksek teknolojik cihazlar ile hizmet verecek.


20 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Hem İzmir hem de bölge ülkelerden gelecek olan hastalara tedavi verecek olan merkez, Ege Perla AVM içinde yer alıyor. Merkezi konumda olması ve havaalanına yakınlığıyla hastaların ulaşımı için büyük kolaylık sağlayan Romatem İzmir merkezi, bu özelliği ile yabancı hastalar için de cazibe noktası olacak.


TEKNOLOJİ ATAĞI

Fizik tedavi rehabilitasyon alanında Yüksek teknoloji içeren Dünyada gelişmiş son teknolojik cihazlarla donatılan klinikle başlayan yatırım hamlesinin Ege Bölgesi kapsamında devam edeceğini belirten Romaten yönetimi, “Klinik, fizik tedavi rehabilitasyon alanında tüm hastalara yanıt verecek ancak İzmir’deki klinikte özellikle yüksek teknolojik cihazlar olacak. Ege Bölgesi’nde yeni yatırımlara devam edeceğiz. Bu nedenle uygun lokasyon ve yerler bakıyoruz. Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında Türkiye’nin ilk ve tek zincir sağlık markasıyız İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Samsun’dan sonra İzmir’deki ilk şubemizi açarak ege bölgemizdeki ilk yatırımımıza başlamış olduk ‘’dedi.


ROBOTİK REHABİLİTASYON

İzmir’de birçok tıp merkezi ve ayaktan tedavi merkezinin bulunduğu belirten Romatem yönetimi şöyle devam etti: “Biz bu merkezlerden farklı olarak daha çok robotik rehabilitasyonu öne çıkaracağız. Hastalarımız bizde tüm tedavi hizmetini alacak. Ancak bu tedavilere ek olarak robotik rehabilitasyon önem verdik ve bunu ön plana çıkarıyoruz. Ortopedik, Nörolojik, Pediatrik ve Sportif Rehabilitasyon , Hidroterapi Ünitesi,ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisinde hizmet veren Romatem, Ege Perla şubesinde de yürüme robotu, kol ve omuz robotu,erken dönem rehabilitasyon cihazı, spinal dekompresyon cihazı gibi son teknoloji cihazlarımızı İzmir’deki merkezimize hali hazırda getirdik ”dediKaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page