top of page
  • Haber Merkezi

PayTR’ın Yeni CEO’su Merve Tezel Oldu

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR’ın yeni Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Merve Tezel oldu. 2018’den beri PayTR CEO’su olarak görev alan Tarık Tombul, PayTR Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam edecek.

PayTR, önde gelen finans ve ödeme kuruluşlarında engin deneyime sahip olan Merve Tezel’in 6 Mart 2023 tarihinden itibaren PayTR Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev alacağını duyurdu. Tezel, bu unvanı 2018’den beri PayTR’da CEO’luk görevini üstlenen Tarık Tombul’dan devralacak. Tombul, bu tarihten itibaren PayTR’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam edecek.


Merve Tezel kimdir?

Merve Tezel, profesyonel kariyerinin ilk 10 yılını Yapı Kredi Bankası ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde geçirdikten sonra 15 yıla yakın bir süre boyunca Visa’da görev aldı. Visa bünyesinde beş yıl boyunca Güneydoğu Avrupa Danışmanlık ekibinin liderliğini yürüten Tezel, 2012’den beri Visa Türkiye’nin Genel Müdürü rolünü üstlendi. Tezel, Robert Kolej’den mezun olduktan sonra ABD’de Ithaca Üniversitesi ve Lehigh Üniversitesi’nde işletme lisans ve lisansüstü eğitimlerini tamamladı.


Yeni organizasyonun vizyonumuza büyük katkısı olacak

PayTR Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Cengiz, “PayTR’ın, işyerlerinin ödeme süreçleriyle ilgili tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten en iyi şekilde karşılayabilme ve Türkiye’nin lider ödeme kuruluşu olma vizyonunda yeni yönetim ve icra kurulu organizasyonumuzun çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.


PayTR’ın mevcut CEO’su Tarık Tombul, 2018’den beri üstlendiği rolde PayTR’ın işlem hacminin 30 katına çıkmasına ve 70 bini aşkın yeni işyerinin PayTR müşteri portföyüne katılmasına önderlik etti. Yiğit Cengiz, Tombul’la ilgili, “Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Tarık Tombul’un sektör tecrübesi ve vizyonunun şirketimizin büyümesine önemli katkıları olacağını düşünüyorum ve beraber çalışmaya devam edeceğimiz için büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page