top of page
  • Haber Merkezi

Paraşüt’ten Şirketlere Yüzde 48 Avantajlı E-Ticaret Paketi


Bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin satıştan faturalandırmaya kadar tüm operasyonlarını uçtan uca dijital hale getirmelerini ve bunların yönetimini bir arada gerçekleştirebilmelerini sağlayan “Paraşüt e-Ticaret” paketini çıkardı. Paket içerisinde yer alan Paraşüt-Shopside entegrasyonu sayesinde, kullanıcılar iki hizmeti tek bir paket ile yüzde 48 oranında daha az ödeyerek kullanabiliyor.Türkiye’de son yıllarda hızla büyüyen e-ticaret, pandemi ile birlikte büyük bir ivme kazandı. Ticaret Bakanlığı’ nın verilerine göre 2020 yılında e-ticaret hacmi, bir önceki yıla göre yüzde 66 artış göstererek 226,2 milyar dolara yükseldi. E-ticaret faaliyetinde bulunan işletme sayısı da aynı dönemde 68 bin 457’den 256 bin 861’e yükseldi. Kullanıcılarının dijital dönüşüm süreçlerindeki en güvenilir çözüm ortağı olma rolünü üstlenen Paraşüt de pandemi sürecinde ağırlık verdiği e-ticaret hizmetlerine bir yenisini ekleyerek “Paraşüt e-Ticaret” paketini çıkardı. E-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin e-ticaret, e-fatura ve e-arşiv ile ön muhasebe yönetimini bir arada gerçekleştirebilmelerini sağlayan “Paraşüt e-Ticaret” paketi, kullanıcıların finansal süreçlerini kolaylaştırırken operasyonel yönetimde de verimliliği artırıyor.


Sean X Yu: “Firmaların güvenilir kaynaktan bilgi edinme ihtiyacını karşılıyoruz”


E-ticaret alanında sundukları hizmetler ile firmalar için güvenilir bir bilgi kaynağı olma misyonunu üstlendiklerini ifade eden Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean X Yu,Özellikle e-ticarete yeni başlayan firmaların, fatura kesim ve takibi, vergi mükellefiyeti, vergi ödemeleri gibi muhasebe alanındaki konular hakkında soru işaretleri oluyor ve güvenilir bir kaynaktan bilgi edinme ihtiyacı duyuyorlar. Biz de gerek kullanıcılarımıza sağladığımız bilgiler gerekse ürün ve hizmetlerimizle onlara bu süreçte destek oluyoruz” dedi.


Sean X Yu, e-ticaret alanında yaptıkları çalışmalar hakkında şunları söyledi; “Geçen yıl pandemi ile birlikte e-ticaret hayatına giriş yapmak isteyen firmalar için özel paketler oluşturduk. Sunduğumuz ön muhasebeye entegre e-ticaret çözümleri ile yeni bir operasyona hızlı ve sorunsuz geçiş yapmalarını sağladık. Paraşüt Pazaryeri ile kullanıcılarımızın ürün ve hizmetlerini on binlerce potansiyel müşteriye sunmalarını sağladık. Bununla birlikte ilk satın almamızı gerçekleştirerek, büyük e-ticaret altyapısı sağlayıcıları ile Türkiye’deki tüm büyük pazar yerleri ve entegrasyon sunan Shopside’ı bünyemize kattık. Böylece e-ticaret alanına yatırım yapan kullanıcılarımıza e-ticaret, e-fatura ve e-arşiv ile ön muhasebe yönetimini bir arada gerçekleştirebilecekleri çok daha kapsamlı bir hizmet vermeye başladık. Şimdi bu hizmetlerimizi bir adım daha ileriye taşıyarak, operasyonel ve finansal yönetim hizmetlerini tek bir pakette birleştirdik. Artık kullanıcılarımız uygun fiyatlarla satıştan faturalandırmaya kadar tüm operasyonlarını uçtan uca dijital hale getirebilecek” diye konuştu.


İki hizmeti bir arada ve yüzde 48 daha az ödeyerek kullanma imkanı


“Paraşüt e-Ticaret” paketi içerisinde yer alan Paraşüt-Shopside entegrasyonu sayesinde, kullanıcıların satışlarına ait müşteri ve ürün bilgileri, Paraşüt’te otomatik olarak kaydediliyor, fatura yazdırılmaya hazır hale geliyor. E-fatura kullanıcıları ayrıca, gerçekleşen satışlarına ait e-faturaları otomatik olarak oluşturup müşterileriyle paylaşabiliyor. Her satışın ardından e-ticaret yapılan tüm pazar yeri ve sitelerdeki stok bilgileri otomatik olarak güncellendiğinden stok takibi hatasız yapılıyor ve bu işlemleri tek tek elle yapmanın önüne geçiliyor. Kargo entegrasyonları sayesinde farklı bir ekrana geçiş yapmak durumunda kalmadan süreçler takip edilebiliyor. Üstelik e-ticaret ve sipariş yönetimi için Shopside aboneliği, faturalama ve diğer ön muhasebe işlemleri için Paraşüt aboneliğine ayrı ayrı bütçe ayırmak yerine bu iki hizmet tek bir paket ile yüzde 48 oranında daha az ödeyerek kullanılabiliyor.


İhtiyaca uygun paket seçenekleri


Paraşüt, e-ticaret alanında faaliyet gösteren kullanıcıları için hazırladığı pakette, işletmelerin ihtiyaçlarına göre iki seçenek sunuyor. Paraşüt e-Ticaret Giriş Paketi, e-ticarete yeni adım atan, temel ihtiyacı sipariş yönetimi ve faturalama olup sadece web sitesi veya pazar yeri gibi tek bir yerden stok takibi yapan firmalara hitap ediyor. Ayrıca bu paket kapsamında e-ticarete yeni giriş yapan abonelere özel 500 kontör hediye ediliyor.


Ürünlerini birden çok pazar yerinde veya web sitesinde satışa sunan ve buna bağlı olarak çok kanallı stok takibine ihtiyaç duyan işletmeler ise Paraşüt e-Ticaret Paketi ile operasyonel süreçlerini rahat ve hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor. Paraşüt e-Ticaret Paketi kapsamında, abone olan işletmelere 2.500 kontör hediye ve ücretsiz Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti sunuluyor. Başvuru süreci gözünde büyüyen ve vakit kaybetmeden e-faturaya geçmek isteyen işletme sahipleri bu sayede masraflarını büyük ölçüde azaltarak hem faturalama hem de e-ticaret operasyonlarını otomatikleştiriyor.


“Paraşüt e-Ticaret” abonelerine özel Sanal POS komisyon oranları


“Paraşüt e-Ticaret” paketinin kullanıcılara sağladığı en büyük avantajlardan biri de ödeme alımlarında sunulan Sanal POS hizmeti olarak öne çıkıyor. E-ticaret yapan işletmeler, yaptıkları satışların ödemelerini almak için tek tek tüm bankalara başvuru ile uğraşmadan PayTR ve ParamPOS’un Paraşüt e-Ticaret abonelerine özel sunduğu komisyon oranlarından yararlanabiliyor. Böylece, PayTr ile iki saat içinde, ParamPOS ile aynı gün içinde Sanal POS’unu kullanmaya başlayarak aldıkları ödemeleri ertesi gün hesaplarına geçmesini sağlayabiliyor; her banka için ayrı ayrı POS başvurusu yapmadan tek POS ile tüm banka ve kredi kartlarından ödeme alabiliyorlar.


Kaynak:


1. Basın Bülteni


0 yorum
bottom of page