top of page
  • Haber Merkezi

Papara, Uygulama İçi ‘Sohbet’ Özelliğini Duyurdu

Finansal teknoloji şirketi Papara, uygulama içi ‘Sohbet’ özelliğini yayına aldı. Papara kullanıcıları, telefon rehberlerinde kayıtlı diğer Papara kullanıcılarıyla Papara içinden sohbet edebilecek.

2016'dan bu yana kullanıcılarına 7/24 ücretsiz para transferi, kart ürünleri ve ödeme hizmetleri sunan finansal teknoloji şirketi Papara, uygulama içi ‘Sohbet’ özelliğini yayına aldı. Yeni özellik sayesinde Papara kullanıcıları, alıştıkları mesajlaşma deneyimiyle, telefon rehberlerinde kayıtlı olan Papara kullanıcılarıyla Papara'dan sohbet edebilecek.


Kullanıcı davranışlarından hareketle geliştirildi

Para gönderme ve para isteme deneyiminde açıklama ve GIF ekleme özellikleri sunan Papara, bu özelliğin kullanıcılar tarafından küçük tutarların karşılıklı transferiyle sohbet amacıyla kullanıldığını fark etti. Her ay 200 binden fazla kullanıcının, küçük meblağları mesajlaşmak için birbirlerine transfer ettiklerini keşfeden Papara, kullanıcıların uygulama içi sohbet deneyimi talep ettiklerine yönelik içgörüden yola çıkarak geliştirdiği özellikle, kullanıcıların alışık olduğu mesajlaşma deneyimini uygulamaya taşıdı.


Finansal işlemleri sohbet deneyimiyle buluşturuyor

Papara kullanıcıları, Papara’nın sunduğu para transferi, para isteme, işlem paylaş gibi özellikleri kullanarak rehberlerinde kayıtlı Papara kullanıcılarıyla sohbet başlatabiliyor. Mesaj alıntılama, ifade bırakma gibi alışılmış mesajlaşma deneyimlerini finansal işlemlerle buluşturan Papara, bu sayede kullanıcıların arkadaşlarıyla, aile üyeleriyle veya yakınlarıyla olan finansal işlemlerinin bir sohbet arayüzü üzerinden kolayca takip edilebilmesini de sağlıyor. İlerleyen dönemde Papara kullanıcıları, Hediye Kartı gönderme, harcama bölüştürme gibi diğer Papara işlemlerini de ‘Sohbet’ arayüzü üzerinde gerçekleştirebilecek.


Papara ‘süper uygulama’ olmaya adım adım yaklaşıyor

2016'dan bu yana para transferi, ödemeler, birikim gibi odaklarda ürünler sunan, 2022'de sigorta aracılığı alanında bir şirket kurarak kullanıcılarını hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli sigorta deneyimleriyle buluşturan, geçtiğimiz aylarda Yurt Dışı Para Transferi ve Kıymetli Maden Hesabı gibi ürünlerini devreye alan Papara, ‘Sohbet’ özelliğiyle finansal süper uygulama olmaya bir adım daha yaklaştı. Şirket, ürün ve hizmet setini sürekli geliştirerek kullanıcıların tüm finansal ihtiyaçlarına yanıt bulabilecekleri bir dünya vaat ediyor.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page