top of page
  • Haber Merkezi

Oteller İçin Duvar Tipi İki Yeni Erişim Noktası

TP-Link’in priz şeklinde tasarıma sahip olan ve özellikle otellerin tercih ettiği duvar tipi erişim noktalarına iki yeni model eklendi. Biri WiFi 6 teknolojisine sahip olan ürünler, her odada yüksek hızda internet bağlantısı sağlıyor.

İşletmelere pek çok avantaj sağlayan kurumsal ağ çözümlerine sahip olan TP-Link®, özellikle otellerin tercih ettiği ve her odada güçlü internet bağlantısı sağlayan duvar tipi iki yeni erişim noktasını (access point) satışa sundu. Priz şeklindeki, ince ve küçük tasarımlarıyla hem kolay kurulan hem de her atmosfere uyan ürünler, kablolu ve kablosuz bağlantıda yüksek hızlar sağlıyor.

TP-Link’in satışa sunduğu modellerden ilki, WiFi 6 teknolojisine sahip EAP615-Wall. Otel odalarına WiFi 6’nın getirdiği bağlantı avantajlarını sunan EAP615-Wall, aynı zamanda gelişmiş güvenlik özelliklerine de sahip. PoE desteği olan ve son derece kolay kurulan ürün, Omada SDN desteğine de sahip ve otellere tüm ağı buluttan yönetim kolaylığı sağlıyor.

WiFi 6 ve diğer gelişmiş kablosuz teknolojilerle donatılmış olan EAP615-Wall, otel müşterilerine yüksek performansta bağlantı ile daha iyi bir deneyim sunuyor. Kablosuz bağlantıda toplamda 1775 Mbps’ye varan hızlara ulaşan erişim noktası, aynı zamanda üzerinde 1’i uplink, 3’ü downlink (bu üç port’tan biri PoE destekli) 4 adet Gigabit bağlantı yuvası yer alıyor. Bu sayede odalara kablo çekme sorununu da ortadan kaldırıyor. Kablo ile ağa dahil olan cihazlar, erişim noktası üzerinde yer alan bu yuvalara bağlanıyorlar. Üstelik gigabit hızlarda kablolu bağlantı yapılıyor.

Güçlü bağlantı, güçlü güvenlik...

TP-Link’in yeni duvar tipi erişim noktası, WPA3 kurumsal düzeyde güvenlik korumasına sahip. Ayrılmış konuk ağı, Facebook ve SMS ile kimlik doğrulaması yapılabilen captive portal gibi özelliklerle aynı zamanda güvenli bir konuk ağı oluşturmayı da sağlayan EAP615-Wall, ücretsiz Omada uygulamasıyla her yerden, kolayca yönetilebiliyor.

TP-Link’in satışa sunduğu diğer duvar tipi erişim noktası ise EAP235-Wall model adına sahip. Tasarım, kurulum ve kullanım kolaylığı gibi özellikleri diğer model ile aynı olan bu erişim noktası WiFi 5 (80211.ac) standardına sahip. Başta oteller olmak üzere her odada güçlü WiFi bağlantısı olması istenen yerler için uygun bir seçim olan EAP235-Wall, çift bant desteğine sahip ve toplamda 1167 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Bu modelde de diğer modelde olduğu gibi PoE destekli 4 adet (1 uplink, 3 downlink) Gigabit girişi bulunuyor ve VoIP telefon, yazıcı gibi cihazlar ayrıca kablo çekmek gerekmeden ağa bağlanabiliyor.

Her odada güçlü, tüm odayı kapsayan, yüksek bağlantı hızı sunan ve güvenli bir ağ oluşturan, aynı zamanda şık tasarıma sahip TP-Link’in duvar tipi yeni iki erişim noktası, otel, öğrenci yurdu, hastane, iş merkezi gibi işletmelere uygun çözümler ve hem kurulum, hem kullanım açısından pek çok avantaj sağlıyorlar.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Comments


bottom of page