top of page
  • Haber Merkezi

Netflix’in Yeni Dizisi: Pera Palas’ta Gece Yarısı

Netflix’in merakla beklenen, macera dolu yeni dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın deneyimsel gösterimi bu akşam Pera Palas Oteli’nde gerçekleşti. Geceye dizinin başrol oyuncuları Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer ve Engin Hepileri’nin yanı sıra dizinin yaratıcısı, aynı zamanda yönetmeni Emre Şahin, yönetmenliği paylaşan Nisan Dağ Netflix Türkiye İçerik Direktörü Pelin Diştaş da katıldı.


Tüm misafirlerin kendilerine ayrılmış otel odalarında eş zamanlı olarak ilk bölümü izleyerek başladığı gece, balo salonunda gerçekleşen kokteyl ile devam etti. Aralarında moda, sanat ve eğlence dünyasından Ali Atay, Beyza Şekerci, Ece Yüksel, Enis Arıkan, İbrahim Selim, İpek Filiz Yazıcı, Melikşah Altuntaş, Meriç Aral, Serkan Cayoğlu, Selin Şekerci, Öykü Karayel, Özge Gürel gibi ünlü isimlerin de olduğu konuklar gece boyu dizinin dünyasından referansla hazırlanan sürprizleri deneyimledi. Pera Palas’ta Gece Yarısı 3 Mart, Perşembe tüm dünya ile aynı anda sadece Netflix’te!


Pera Palas’ta Gece Yarısı hakkında:

● Netflix, yapımcılığını Karga Seven Pictures’ın, yönetmenliğini ise dizinin aynı zamanda yaratıcısı olan Emre Şahin’in Nisan Dağ ile birlikte üstlendiği Pera Palas’ta Gece Yarısı, Elif Usman tarafından kaleme alındı.

● Charles King’in aynı adlı romanından esinlenilerek hayata geçirilen dizi 8 bölümden oluşuyor

● Başrollerini Hazal Kaya (Esra), Tansu Biçer (Ahmet), Selahattin Paşalı(Halit), Engin Hepileri (Reşat) ve Yasemin Szawloski’nin (Sonya) paylaştığı Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın oyuncu kadrosunda aynı zamanda James Chalmers (George), Ahmet Varlı (Dimitri), Nergis Öztürk (Eleni), Murat Kılıç (Osman), Osman Albayrak (Naim Efendi) ve Ergun Metin (Fahrettin) yer alıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla 411 numaralı odanın 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte tarihin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul'un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul'unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.


Diziden detaylar

Çekimler 10 Mart 2021’de başladı.

5 ay içinde 3000 m2’lik bir set kuruldu.

4000 kostüm tasarlandı.

776 kişilik bir ekip çalıştı.


Pera Palas’ta Gece Yarısı Hakkında Genel Bilgiler:

Yönetmen: Emre Şahin, Nisan Dağ (Eps 5&6)

Senarist: Elif Usman

● Yapım şirketi: Karga Seven Pictures

Oyuncular:

○ Hazal Kaya (Esra)

○ Tansu Biçer (Ahmet)

○ Selahattin Paşalı (Halit)

○ Engin Hepileri (Resat)

○ Yasemin Szawloski (Sonya)

○ James Chalmers (George)

○ Ahmet Varli (Dimitri)

○ Nergis Öztürk (Eleni)

○ Murat Kılıç (Osman)

○ Osman Albayrak (Naim Efendi)

○ Ergun Metin (Fahrettin)

45 dakikalık 8 bölümden oluşuyor

Format: Gizem, macera

Charles King’in “Pera Palas’ta Gece Yarısı (Midnight at the Pera Palace) romanından esinlenilmiştir.

Gösterim tarihi: 3 Mart 2022Kaynak:

1. Basın Bülteni
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page