top of page
  • Haber Merkezi

Millenicom’a “Ev İçi En İyi Wi-Fi İnternet” Ödülü

Millenicom, WBA 2022 Endüstri Ödülleri’nde “En İyi Ev İçi Kablosuz İnternet” ödülüne layık görüldü. Ödüller sektörün yenilikçi ve başarılı uygulamalarına veriliyor.

Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi SOCAR Türkiye’nin grup şirketlerinden Millenicom, Wireless Broadband Alliance tarafından 10’uncusu düzenlenen 2022 yılı Endüstri Ödülleri’nde ”En İyi Ev İçi Kablosuz İnternet” ödülüne layık görüldü. Ödüller, teknik inovasyon, iş inovasyonu ve müşteri deneyimi kriterlerine göre değerlendiriliyor.


Wireless Broadband Alliance (WBA) tarafından yapılan değerlendirmede, Millenicom’un Ambeent patentli spektrum optimizasyonu ve uzaktan erişim noktası yapılandırma teknolojileri ile temel wi-fi performansında yüzde 87 iyileştirme sağlandığı açıklandı.


En iyi müşteri deneyimini yaratma amacı ile teknoloji alanındaki yatırımlarına devam eden Millenicom, bu kapsamda Ambeent ile yaptığı iş ortaklığı sayesinde müşterilerin ev içinde maksimum hızda ve kalitede internet hizmeti almalarını sağlıyor. Mobil uygulamaya entegre edilen bu teknoloji sayesinde Millenicom, müşterilerinin bir sorun yaşaması durumunda çağrı merkezini aramalarına bile gerek olmadan sistem üzerinden bunu algılayabiliyor ve internet kalitesini artırmaya yönelik iyileştirmeleri yapıyor veya çözüm önerileri sunuyor.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comments


bottom of page