top of page
  • Haber Merkezi

Microsoft’un Girişimcilik Programı Growthx Accelerator’ın Yeni Dönemi Başladı

Microsoft’un MEA Bölgesi’nde faaliyet gösteren start-up’ları teknoloji, pazar erişimi ve mentorluk alanında güçlendirmek amacıyla Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile hayata geçirdiği GrowthX Accelerator programının yeni dönemi 21 start-up’ın katılımıyla başladı. Aralarında 7 Türk şirketinin bulunduğu start-up’lar Microsoft for Startups’ın Kurumsal Uyumluluk Partnerleri olan DHL, Etisalat, EY, Koç Holding, Lulu Hypermarket ve PwC ile birlikte çalışma şansına sahip olacak.

Microsoft’un MEA Bölgesi’nde faaliyet gösteren start-up’ları teknoloji, pazar erişimi ve mentorluk alanında güçlendirmek amacıyla Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile birlikte hayata geçirdiği GrowthX Accelerator programının yeni dönemi, 21 start-up’ın katılımıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nde başladı. ADIO ile Microsoft arasındaki stratejik ortaklığın bir parçası olan ve ikinci yılına giren program, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde faaliyet gösteren teknoloji start-up’ları ile kurumsal şirketleri birlikte çalışarak problemleri çözmek üzere bir araya getiriyor.


Programın bu yeni dönemine dahil olan start-up’ların, Microsoft for Startups’ın Kurumsal Uyumluluk Partnerleri olan DHL, Etisalat, EY, Koç Holding, Lulu Hypermarket ve PwC ile birlikte çalışarak bu şirketlerin karşılaştıkları zorluklara teknolojik çözümler sunması bekleniyor. Start-up’lar, programın son gününde ise geliştirdikleri yeni iş fikirlerini söz konusu ortaklara sunma şansını yakalıyorlar.


3 ay süren GrowthX Accelerator programının hem katılan start-up’lara hem de program ortaklarına büyük değer kattığını ifade eden Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Bu program kapsamında satış, fon toplama, işe alım ve mentorluk gibi konularda ciddi bir bilgi birikimi paylaşılıyor. Katılımcılar sadece işlerini ölçeklendirme yeteneği kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda fikirlerini bölgede gerçekten etki yaratabilmelerini sağlayacak yeni nesil çözümlere dönüştürmeyi de öğreniyorlar. Bu dönemin sonunda start-up’larımız ile program partnerlerimiz arasında yeni iş birliklerinin gelişerek yeni başarı hikayelerine dönüşeceğine eminiz” dedi.


Event Gates, NutzenTech, Searover, PERA.AI, Occicor, Pivony ve PowerDev bu döneme katılma hakkı kazanan Türk start-up’lar arasında yer alıyor. GrowthX Accelerator’ın Mart ayında başlayan yeni dönemi 12 hafta sürecek ve Haziran 2022’de sona erecek.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page