top of page
  • Haber Merkezi

Ledger Stax: Dijital Güvenlik Avucunuzun İçinde

Kritik dijital varlık güvenliğinde dünya lideri olan Ledger ile iPod(1)’un tasarımcısı Tony Fadell güçlerini birleştirdi ve dijital değer sahipliğine şeffaflık ve güvenlik kattı. Ledger Stax™, kripto para ve dijital koleksiyon ürünlerinizin kontrolünü elinize almak için kullanabileceğiniz bir yöntem. Güvenlikten taviz vermeyen bir mimariyle inşa edilen bu cihaz, eşi benzeri görülmemiş bir erişilebilirlik ve etkileşim özelliği sunan özgün bir tasarıma sahip.

Ledger Stax’in yeni E Ink(2) ekranı ön yüzeyi kaplıyor ve adeta bir kitap sırtı gibi kendi etrafında kıvrılıyor. Bu sayede tüm işlem bilgilerini tek bir bakışta görebilirsiniz. E Ink ekran her zaman açık kalır. Ledger Stax kapalı olduğunda bile en sevdiğiniz sanat eserleri cihazın ekranında görünür. Ayrıca eşsiz bir enerji verimliliği sunar! Pili bir kez tam şarj ettiğinizde haftalarca ve hatta bazen aylarca açık kalabilir.


“Ledger Nano™ serilerinde, tüm zamanların en başarılı dijital varlık güvenlik donanımını yarattık. Tüm dünyada 5 milyondan fazla satılan bu cihazları bugüne kadar kimse hack’leyemedi.” diyen Ledger Yönetim Kurulu Başkanı Pascal Gauthier. “Dijital varlıklar artık Bitcoin gibi kriptolardan ibaret değil. Kimlik ve dijital mülkiyet konuları git gide önem kazanıyor. Ana akım kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış bir cihaz yaratmanın zamanı geldi. Elbette bunu yaparken güvenlikten de hiçbir şekilde taviz vermememiz gerekiyor. Ledger Stax ile bunu başardık! Hem güvenli hem erişilebilir.” açıklamasında bulunuyor.


Tony Fadell, Ledger Stax'i Layer ile iş birliği içinde, birden fazla cihaza sahip olan kullanıcıların kredi kartı boyutlarındaki Stax'lerini entegre mıknatıslar sayesinde üst üste takıp kolayca taşıyabileceği şekilde tasarladı. Kavisli E Ink sırtı, tıpkı raftaki bir kitap gibi, cihazın içindekileri gösterir. Ledger Stax, dizüstü bilgisayarınızdaki kapsamlı Ledger Live™ uygulamasına bağlanmak için güvenli C tipi USB girişini kullanır. Akıllı telefonunuzdaki Ledger Live Mobile uygulamasına bağlanmak için ise Bluetooth®(3) bağlantısı kullanabilirsiniz. Çok yakında yayınlanacak olan kripto cüzdanı uzantımız Ledger Connect ile birlikte istediğiniz her yerden Web 3.0 uygulamalarına erişebileceksiniz. Ledger Stax aynı zamanda kablosuz Qi şarj teknolojisini destekliyor.


Ledger Stax’in tasarımcısı ve Build Collective Başkanı Tony Fadell, “Ledger’ın kendini ispatlamış güvenlik teknolojisini yakından tanıyıp piyasadaki tüm 'en iyi' donanım cüzdanlarını denedikten sonra Pascal, Ian ve Ledger’ın muhteşem ekibiyle birlikte yeni nesil bir cihaz geliştirmeye ikna oldum.” ifadelerinde bulunuyor. Tony Fadell: “Sadece kullanıcı dostu olması yetmez! Kullanıcılara haz verecek bir ürün yaratmamız ve dijital varlık güvenliğinin sadece meraklılarına değil, herkese hitap etmesi gerekiyordu.” diyor.


Yeni kullanıcı arayüzü sayesinde anlaşılır ve sezgisel bir etkileşim mümkün olacak. Türünün tek örneği olan Ledger Stax ile NFT koleksiyonunuzu ve 500’den fazla coin ve varlığı yönetebilirsiniz. Ledger’ın uzman developer topluluğu, dokunmatik arayüz sayesinde güvenlikten taviz vermeden çok daha erişilebilir olan ve yenilikçi Web 3.0 uygulamaları geliştirebilecek.


Ledger Stax, 2023'ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak. Bugün Ledger.com/tr'den ön sipariş verebilirsiniz. Her Ledger Stax kutusunda bir Infinity Pass bulunuyor. Bu Pass ile ücretsiz bir NFT’ye sahip olabilir ve gelecekte sunulacak özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.


Ayrıca, [ Ledger ] Market'te bir Ledger Stax NFT'si mint'leyerek Ledger'ın özenle seçilmiş sanatçı ağı tarafından oluşturulmuş özel bir NFT sanat eserine erişim sağlayabilir ve aynı zamanda bir Ledger Stax cihazına erişebilirsiniz. [ Ledger ] Market Genesis Pass sahipleri, bu mint'leme aşamasında özel bir mint'leme önceliğine sahip olacak.


“Tony Fadell bir ürün tasarladığında hem işlemci kartını hem de reklam panosunu düşünüyor.” diyen Ledger’ın Deneyim Direktörü Ian Rogers, “Ledger Stax ile hem şık hem güzel hem de eğlenceli bir cihaz üretmiş olduk. Birlikte çalışarak, Ledger’ın tavizsiz güvenlik ve self-custody (varlıklar üzerinde bireysel kontrol) kültürü ile Tony ve ekibinin 'tavizsiz kullanıcı deneyimi odaklı olma' kültürünü birleştirmiş olduk. Bunun sonucunda da blok zinciri teknolojisinin yarattığı değer devrimi için gerçek anlamda güvenli olan dünyanın ilk tüketici donanım cihazı ortaya çıkmış oldu.” açıklamasında bulunuyor.


ÜRÜN DETAYLARI:

Boyutlar: 85mm x 54mm x 6mm (kredi kartı uzunluğu ve genişliğinde)

Güvenlik: Ledger EAL 5+ sertifikalı Secure Element çipi

Ekran türü: E Ink (16 gri tonu), her zaman açık kalan kişiselleştirilebilir kilit ekranı, kapasitif dokunmatik

Ekran çözünürlüğü: 672 x 400 piksel

Ağırlık: 45g

Bağlantı: C Tipi USB, Bluetooth® 5.2

Kolay istifleme için özgün mıknatıs dizisi

Qi kablosuz şarj teknolojisi


(1) iPod, Apple Inc.'in ABD'de ve diğer ülkeler ve bölgelerde tescilli ticari markasıdır.

(2) E Ink, E Ink Corporation’ın tescilli ticari markasıdır.

(3) Bluetooth® ismi ve logoları Bluetooth SIG, Inc’nin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların Ledger tarafından kullanımı lisans kapsamındadır.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page