top of page
  • Haber Merkezi

Kripto Paralarda Satış Baskısı Durulsa da ABD Ana Endekslerindeki Görünüm Risk İştahını Kısıyor

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü’ nün bugunkü değerlendirmelerini paylaşıyoruz:


Kripto para piyasaları son birkaç günlük düşüşünün ardından toparlanmaya çalışıyor. Bitcoin 66.000$ seviyelerinden itibaren gelen haber etkisi ve rekorun zayıflığı bakımından 58.000$ seviyelerine kadar gevşedi. Bu düzeltmeyle birlikte zincir verilerini seyrin devamı açısından incelemek gerekir.


Kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının sattığını ve uzun vade (155 gün ve üzeri) hesapların ise satışa geçmediğini dünkü yazımızda belirtmiştik. Bu zincir verilerine ek olarak hesapların büyüklüklerine göre incelediğimizde küçükten(karides) büyüğe (balina) hesaplarda Bitcoin’in 58.000$’ a düşmesi ile alış gerçekleştiği görülüyor. Kaldıraçlı piyasada ise alım kontratları yapılmasına paralel fonlama oranlarındaki düşüş durmuş.


Bu temel veriler bizlere satış baskısının azaldığını gösterirken, yeni bir yükseliş için de daha kuvvet toplaması gerektiğini söylüyor. Bitcoin’in yapacağı tepkilerin 63.000-64.000$ bandını kırması gerekir. Ancak makro taraf başta ABD ana endeksleri olmak üzere zayıf gidişatı ve olası bir sert düşüşte kripto paraları da risk iştahı kısılmasından kaynaklı etkileyebileceği unutulmamalıdır. Bundan sonraki kripto paraların seyrini sadece kendi ekosistemlerindeki gelişmeler değil, makro taraftaki ana endeksler de takip edilecek."Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page