top of page
  • Haber Merkezi

Kripto Paralarda Düşüş Hakim, Kurumsallar Alımını Sürdürdü

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede, kripto paraların düşüşündeki temel nedenlere değindi ve şu açıklamalarda bulundu:


"Global risk iştahı ABD’ye bağlı olarak kısılırken, kripto paralar da düşüşe geçti. Sabah saatlerinde yüzde 5 ‘e yakın düşen Bitcoin önderliğinde altcoinler de olumsuz etkilendi. Kripto paralardaki düşüşün en temel nedeni ABD verilerindeki tutarsızlık ve Fed’in politika adımlarına karşılık güvensizlik oldu. Yine de kurumsalların kripto para alımları devam etti ve 13 hafta üst üste para girişi oldu.


CoinShares haftalık raporuna göre geçen hafta Bitcoin’e 97,5 milyon dolar, Ethereum’a 17,3 milyon dolar ve Cardano’ya da 16,4 milyon dolarlık kurumsal girişler gerçekleşti.


Kurumsalların halen daha alımda olması piyasada büyük düşüş ihtimallerini kısıyor. Bitcoin’i ele aldığımızda dün başlattığı bu düzeltmeyi 60.000$ seviyesinin altına sarkması durumunda 58.600 ve 57.000$ seviyelerine kadar sürdürebilir. Gelen aşırı satım tepkilerinde de 63.000$ seviyesi kırılmadıkça kalıcı olabileceğini düşünmüyoruz."Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page