top of page
  • Haber Merkezi

Kripto Paralar Haftaya Sert Satıcılı Başladı

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü'nün haftalık değerlendirmesine göre:Kripto paralar yeni haftaya sert satıcılı başladı. Çin gayrimenkul sektörü kaynaklı bu satışların genele yayılma riski olsa da şimdilik lokal market kaynaklı kalmayı sürdürüyor. Bitcoin pazartesi sabah saatlerinde yüzde 6 üzerinde yaşanan satıcılı seyirle 44.000 $ bölgesine yanaştı.


Vadelilerde Bitcoin alım pozisyonları likiditasyona uğrarken, bu satışın derinleşmesinin arkasında en önemli nedenlerden biri de uzun vadeli pozisyonların tasfiye edilmesiydi. Bu ölçüde uzun vadeli pozisyonların yer değiştirmesi ya da pozisyonlarından çıkması işin en önemi risk kısmını oluşturuyor. Bunula ABD Hazinesi son raporunda stablecoinleri risk teşkil ettiği varsayımı ile hedef aldı.


Yeniden regülatif söylemlerin oluşması bu yönden baskılayıcı unsur oluşturabilir. Geçen haftalarda BTC’de 36.000 $ bölgesindeki altın oranlardan bahsetmiştik. Bu açıdan 43.500$ seviyesinin aşağıya kırılıması bu bölgeleri tetikleyebilir.


Bitcoin’in uygun desteklerine geri çekilmesi ile birlikte yeni alımlar BTC paritesi ile yapılabilir ya da desteklerine çekilen altcoinler için yeni alımı yapılmaları sonrası stake özelliğii ile Huobi terminalerinde belirli bir süre ya da esnek süre seçenekleri ile kilitleyebilirler.


Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page