top of page
  • Haber Merkezi

Kripto Paralar Depremi Atlatabildi Mi?

Haftanın ilk gününde kripto para yatırımları ile ilgili Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü' nün yapmış olduğu değerlendirmede şu sözlere yer verdi:


4 Aralık Cumartesi günü 56.500$ seviyesinden 46.700$ seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin ile altcoinlerin düşmesi ile birlikte toplam piyasa değeri neredeyse yüzde 30 geriledi. 7 Eylül’den bu yana en fazla likiditasyon gerçekleşti ve 2,5 milyar dolar pozisyon likidite oldu. Makro taraftaki olumsuz gelişmeler örneğin Evergrande’nin Cuma gecesi acil yardım talebi ile omicron varyantının beklenenden daha sert ilerlemesi kaldıraçlı piyasanın aşağı yönlü çözülmesine neden oldu. Piyasa yaşanan bu sert ve iki haneli düşüşün ardından toparlanmaya çalışıyor.


Korku açgözlülük endeksi, 30 bölgesinden 16 seviyesine geriledi ve mayıs – temmuz ayları arası gördüğü 10 dip seviyesine yaklaştı. Piyasanın halen daha 45.000$ riski devam etse de verdiğimiz metrikler dibe yaklaştığımızı söylüyor. Piyasa günden güne hızlı gelişim gösterdiği ele alındığında, düşüşlerin, uzun vadeli yatırımlara dönüştürülmesi olarak değerlendirilebilir. Teknik olarak 48.600$ seviyesi kısa vadeli aşılamadığı takdirde 47.200 ve 45.600$ seviyeleri aşağıda destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle alım için aceleci olmadan, maliyet yapma stratejisi ile devam edilebilir.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


bottom of page