top of page
  • Haber Merkezi

Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu Yemekhane Donanımı İçin “Tuğla Projesi”

Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı, inşasını tamamladığı Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun yemekhane donanımı için “Tuğla Projesi”ni hayata geçirdi. Proje kapsamında bağışçılar; minimum 100 TL olmak üzere istedikleri miktarda yapacakları bağışla bir tuğlayı sahiplenecek, yeni yurt projesinin yemekhane duvarında yer alan tuğla görselinde ismiyle yer alacaklar. Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına yurt desteği vererek, onların sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine imkan veren Koruncuk Vakfı herkesi “Adın hep duvarımızda olsun!” çağrısıyla bir tuğla sahiplenmeye, “Tuğla Projesi”ni desteklemeye davet ediyor

Bolluca Kız Öğrenci Yurdu, Koruncuk’lar için sevgi ve güven dolu bir “yuva” olacak!

“Daha çok kız çocuğuna ulaşmak ve eğitimlerini sürdürülebilir şekilde desteklemek” amacıyla İzmir Koruncukköy Urla’yı hizmete açarak Koruncukköy Bolluca için ‘El Ver Yuva Olsun’ projesini başlatan Koruncuk Vakfı; Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nu tamamlayarak ülkemize yeni bir bina kazandırdı. Koruncuk’ların bireysel ve sosyo-kültürel gelişimleri için gereksinim duydukları imkân ve ortamı sağlamak için kütüphane, oda, yemekhane, çamaşırhane, revir ve spor odası gibi farklı işlevlere sahip ortak kullanım alanlarının, günlük yaşam rutinlerine uyum sağlamasına özen gösterilerek inşa edilen Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu, 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

Tuğla Projesi’ni nasıl destekleyebilirim?


Koruncuk Vakfı tarafından başlatılan “Tuğla Projesi”ni: Alıcı ismine TÜRKİYE KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR VAKFI, açıklamaya "tuğla" yazarak İban: TR28 0006 2000 7230 0006 2996 62 nolu Garanti Bankası — Metro Mecidiyeköy Şubesi (723) hesabına havale/EFT yolu ile destekleyebilirsiniz.


Koruncuk Vakfı Hakkında

Koruncuk Vakfı; çocukların, hangi sosyo - ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet etmek amacıyla çalışıyor. Geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköy’lerde barınma ve bakım hizmeti veren Koruncuk Vakfı; sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla onların sosyo - kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor.


Daha fazla bilgi için: Filiz Bozkan / filiz.bozkan@koruncuk.org / 0 532 611 89 70Kaynaklar:

1. Basın Bülteni

0 yorum

Comments


bottom of page