top of page
  • Yazarın fotoğrafıYazar

Konum Verisine Yatırım: SafeGraph


SafeGraph CEO'su Auren Hoffman , fiziksel konumlar hakkında veri satan çok sayıda şirket varken, kendi girişiminin "bu verileri veri bilimi ekiplerine satan birkaç şirketten biri" olduğunu söyledi. (1)Hoffman “Çoğunlukla, konum verileri geleneksel olarak pazarlamacılara satılıyor. Pazarlama dünyasında, verileriniz % 40 veya % 50 doğruysa, bu gerçekten harika." dedi. Ancak bu, onu karmaşık modeller ve algoritmalar oluşturmak için kullanması gereken veri bilimcisi için yeterli değil.


Bu yüzden SafeGraph, Hoffman'ın "çok, çok titiz bir yaklaşım" olarak tanımladığı, işletme listeleri, yaya trafiği ve 20.000 kaynaktan poligonlar oluşturma gibi verileri tarayıp birleştiren bir yaklaşımı benimsiyor. Ayrıca, diğer işletmelerin bu verileri "ana faaliyetlerinin yanında sattıkları bir safra" olarak değerlendirirken, SafeGraph'ın gelirinin "% 100" ünü temsil ettiğini belirtti.


SafeGraph, Sapphire Ventures liderliğindeki Seri B finansmanında 45 milyon dolar topladığını ve toplam finansmanını 61 milyon dolara çıkardığını duyurdu. Ridge Ventures' dan Alex Rosen , DNX Ventures ve Peter Thiel gibi önceki yatırımcılar da katıldı. (2)


Konum verisi önemini her geçen gün biraz daha artırıyor olmalı ki bu alanda çalışan firmalara yatırım yapılan yatırımlar azalmıyor.


Kaynak:0 yorum

Kommentare


bottom of page