top of page
  • Haber Merkezi

Kingston Technology, 2021'de SSD Dağıtımında Lider Oldu

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Technology Company, Inc.'in Flash bellek iştiraki Kingston Digital, Inc., kanal üzerinden sunduğu adet bazında SSD pazar payında 2021'i ilk sırada kapattığını duyurdu. Müşteri, işletme ve OEM sektörlerinde devam eden büyüme sayesinde 2021'in 4. çeyreğine kadar SSD’lere talep yüksek oldu. Ekim ayında Kingston, iki yeni yüksek performans odaklı standart kullanıcı ürünü olan M.2 NVMe PCIe Gen 4 SSD, KC3000 ve Kingston FURY Renegade'i piyasaya sürerek portföyünü genişletti.

Analiz şirketi TRENDFOCUS'un paylaştığı pazar payı verileri, Kingston'ı adette %22,2’lik pazar payı ve 2021'in tamamında sevk edilen 22,3 milyon standart SSD’si ile kanaldaki bir numaralı standart SSD satıcısı olarak gösterdi. Sadece 4. çeyrekte Kingston'ın müşteri SSD pazar payı, devam eden bileşen eksikliklerine rağmen kanalda sağlıklı bir yıllık büyüme sergileyerek %26,8'e yükseldi. TRENDFOCUS'a göre, 2021'de toplam standart SSD ürünleri yıllık bazda %12,4 arttı. Dizüstü bilgisayarların oranı aynı dönemde %12’ye çıktı. Performans, boyut ve azalan güç tüketimi nedeniyle masasüstü bilgisayarlarda da SSD kullanımı hızlı bir şekilde artıyor. Kingston, sürekli değişen ihtiyaçlara ve piyasa koşullarına uyum sağlamak için tedarikçileri, iş ortakları ve müşterileriyle yakın çalışarak rekabet avantajını koruyor.

TRENDFOCUS Başkan Yardımcısı Don Jeanette, “2021’de toplam bilgisayar sevkiyatlarında yaklaşık %9'luk bir artış gözlemledik(2). Bu, 2014'ten bu yana sevk edilen en yüksek hacim oldu. PC’lerde de daha güçlü modellerin de tercih edilmesiyle, dizüstü bilgisayarlarda zaten yüksek olan SSD kullanım oranını daha da güçlendirdi ve büyüme fırsatlarını artırmaya devam etti” dedi.

Kingston SSD İş Birimi Müdürü Keith Schimmenti de şu yorumda bulundu: “2021 yılı araştırma bulguları Kingston'ın SSD pazarındaki yükselen konumunu doğruluyor. Bu yıl 35’inci yıl dönümünü kutlayan Kingston, yüksek performanslı depolama çözümlerinin tutarlı ve güvenilir bir üreticisi haline geldi. Geçtiğimiz on yılda dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiş farklı NVMe çözümlerinin yanı sıra güçlü SATA ürünleriyle ürün portföyümüzü zenginleştirmeye devam ettik. Bu başarıya ulaşmak için bütün bir ekibin katkısı gerekiyor. Başarımızı tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve bizi tercih eden tüketicilerimizle paylaşıyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz.”


Kaynak:

1. Basın Bülteni

2. Chromebooks satışları dahil değildir.0 yorum

Comments


bottom of page