top of page
  • Haber Merkezi

İYİ Gençlik’ten Deprem Bölgesi İçin Proje

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarda ulaşım ve bilgi koordinasyonunu sağlamak hayati önem taşıyor. Bu kapsamda, İYİ Gençlik tarafından geliştirilen projeyle Türkiye genelindeki geçici barınma, gıda dağıtımı ve toplanma alanları gibi önemli konumlar oluşturulan web sitesi üzerinden paylaşılıyor.

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsıldı. Depremin büyüklüğü sebebiyle Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Hatay, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizde de ciddi hasarlar oluştu. Depremde can kaybı ve yaralı sayısı saatler geçtikçe artmaya devam ederken, kurtarma çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.


İYİ Gençlik, deprem çalışmalarındaki ulaşımı ve bilgi akışını kolaylaştırmak amacıyla deprem bölgesindeki vatandaşlara ve yardım etmek isteyenlere yönelik bir proje geliştirdi. Proje ile tüm Türkiye genelindeki geçici barınma yerleri, gıda dağıtım yerleri, toplanma alanları ve yardım toplama alanları gibi önemli konumlara https://www.afetdestek.com/ web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Vatandaşlar ilgili adres üzerindeki yönlendirmeleri takip ederek ihtiyaçlarla ilgili bilgi alabiliyor.


“Saniyelerin önem kazandığı bir dönemdeyiz”

Deprem çalışmalarına katkı sağlamak adına oluşturdukları projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Gençlik Politikaları Teknoloji ve Girişimcilik Sorumlusu Fırat Özsayın, “Afet bölgesindeki vatandaşlarımız için sağlıklı iletişim kanalları oluşturmak kritik öneme sahip. Depremden etkilenen bölgelerdeki ulaşımın ve bilgi akışının ivedilikle kolaylaştırılması gerekiyor. Bu kapsamda, İYİ Gençlik ekibiyle bir proje geliştirerek Türkiye genelindeki gıda temini, barınma ve toplanma alanları gibi önemli konumları bir web sitesi üzerinde topladık. Vatandaşlarımızın ilgili web sitesindeki yönlendirmeleri takip ederek, ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmalarını hedefliyoruz. Saniyelerin önem kazandığı bir dönemdeyiz. Bu bilinçle yürüttüğümüz çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.


İlgili web sitesine aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz:

https://www.afetdestek.com/#deprem


Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page