top of page
  • Haber Merkezi

İran Haberi Düşüşe Neden Olsa da Kripto Parada Çok önemli Bir Fırsat Yarattı

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlenedirmede kritik gelişmelere değindi ve yılın son günlerine girilirken şu açıklamalarda bulundu:


Yılın son haftası bir çok kritik gelişmeyi barındırıyor. Yarın sona erecek 6 milyar dolarlık opsiyon pozisyonları ve Çinli hesapların anakaradan tamamen ayrılması. Halihazırda bıçak sırtında da olsa Bitcoin 52.000$ seviyelerine kadar yükselmiş fakat İran haberi sonrası 45.800$ seviyesine kadar gerilemişti. Ancak küresel piyasalarda risk iştahı kuvvetli; endeksler yükseliyor, volatilite endeksi VIX eşik seviyesi 20’li seviyelerin altına göz kırpıyor, ABD 10 yıllık tahvilinin faizi normalleşiyor. Tüm bunların sonucunda küresel risk iştahı yatırım ortamını destekliyor ve bu kritik haftanın da sona ermesi ile risk iştahına paralel tepkiler gelebilir.


Bu nedenlerle tepki fırsatını düşük seviyeler olarak nitelendirdiğimiz 40.000-45.000$ bölgesinden BTC-ETH ya da HT alarak bunları parite bazına çevirmek, yani altcoin yatırımcılarını bu üçlü üzerinden yapmak daha temkinli ve olası yükselişte daha iyi getiriye çevirebilecek potansiyel yaratabilir. Her ne olursa olsun kritik gün ve seviyeler olduğu için de mutlaka fonun bir kısmı nakitte durmalı ki olası piyasanın geri gelmesi durumunda maliyetleri aşağı çekmek için kullanılmalı.


Diğer tarafta borsalarda BTC rezervleri artsa da, stablecoin rezervleri de artıyor fakat yatırımcılar fiyat paraya geçmeden stablecoin üzerinde duruyor. Bu durum düşüşü şimdilik ayı piyasası olarak adlandırmamızı engelliyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page