top of page
  • Haber Merkezi

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, IDC Başkan Yardımcısı Olarak Atandı

ABD merkezli bilişim sektörü araştırma ve danışmanlık şirketi International Data Corporation’ın (IDC) Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, IDC’deki 15 yıllık hizmeti sonrası IDC Başkan Yardımcısı olarak atandı

Dünya çapında 1300'den fazla analistiyle 110'dan fazla ülkede teknoloji ve endüstri fırsatlarının yanı sıra trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlıklar sunan International Data Corporation’da (IDC) üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Bilişim teknolojileri sektöründeki 18 yıllık deneyimi ile 2007 yılında IDC’ye katılıp Ülke Müdürü olarak Türkiye ofisini kurarak, IDC’nin Türkiye’deki tüm araştırma ve konferanslarını yöneten, 2017 yılından bu güne IDC Türkiye Ülke Direktörü olarak görev alan Nevin Çizmecioğulları, IDC’nin yeni Başkan Yardımcılarından biri oldu.


33 yıldır Türkiye bilişim teknolojileri sektörüne hizmet eden Çizmecioğulları IDC’deki yeni görevinde; kurumların ihtiyaçlarını anlayarak iş hedeflerini desteklemek için çözümlerin geliştirilmesi, teknoloji yöneticilerinin stratejik kararlar alması için gereken rehberliğin, içgörülerin ve bilgilerin sağlanarak, kişiselleştirilmiş ve esnek çözümlerin sunulmasından sorumlu olacak. Ayrıca Çizmecioğulları; BT benchmarking, sözleşme yönetimi, yüksek katma değerli projelerin geliştirilmesi, IDC’nin rekabetçi pazar konumlandırılması ve yeni stratejilerin geliştirilmesi süreçlerinin yönetimini üstlenecek.


Nevin Çizmecioğulları kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu Çizmecioğulları, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 1989’da iş hayatına başlayan Çizmecioğulları, Türkiye’nin ilk network sistem entegratörlerinden Biltam’ın İstanbul, Ankara ve İzmir ofisleri ile tüm Türkiye’deki network projelerini desteklemek üzere iş birimlerini yönetti. Daha sonra network ürünlerinin ülke genelinde katma değerli dağıtım kanallarının oluşturulmasında yer aldı. Türkiye bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli sistem entegratörleri, katma değerli dağıtıcılar ve servis sağlayıcı firmaların, direkt ve indirekt satış, pazarlama ve teknik destek yönetim kademelerinde görev aldı. 2007’de IDC Türkiye ofisini kuran ve IDC Türkiye Ülke Müdürü olan Çizmecioğulları, Türkiye’deki tüm IDC operasyonundan sorumlu yönetici olarak bilişim teknolojileri sektöründeki birikim ve deneyimini, planlama, yönetim, pazar araştırma, danışmanlık ve etkinlik konularına taşıdı. Çizmecioğulları, IDC Başkan Yardımcısı olarak atanmadan önce 2017’den günümüze IDC Türkiye Ülke Direktörlüğü görevini üstleniyordu. Türkiye'de CIO-CISO danışma kurulları kurup, ülkenin en büyük ve kapsamlı CIO-CISO zirvelerini ve ödül törenlerini düzenleyen, BT ekosistemin, geliştiren Çizmecioğulları; Kadın Dostu Markalar Platformu’nun hazırladığı Teknolojide Kadın Gücü ve başarılı 46 kadın girişimci ve yöneticinin yer aldığı Teknolojiye damga vuran kadınlar: WSpark 2021-46 Kıvılcım listelerinde yer aldı.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Comments


bottom of page