top of page
  • Haber Merkezi

ICBC Turkey Mobilefest’in Ana Sponsoru Oldu

Dünyanın en büyük bankası ICBC’nin Türkiye iştiraki ICBC Turkey, teknolojinin buluşma noktası Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı’nın ana sponsoru oldu. ICBC Turkey ana sponsorluğunda dijital teknoloji ekosistemini İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya getirmeye hazırlanan Mobilefest’te, 5G’den mobiliteye, akıllı teknolojilerden büyük veriye kadar birçok dijital teknoloji konuşulacak.


11-13 Kasım 2021’de ikinci kez dijital teknoloji ekosistemini bir araya getirmeye hazırlanan teknolojinin buluşma noktası Mobilefest’in bu yılki ana sponsoru, dünyanın en büyük bankası ICBC’nin (Çin Endüstri ve Ticaret Bankası) Türkiye iştiraki ICBC Turkey oldu. ICBC Turkey ile birlikte Çinli teknoloji devlerinin büyük ilgi gösterdiği Mobilefest’in, Avrasya bölgesinin en büyük teknoloji fuarı olması hedefleniyor. 5G, mobilite, yapay zeka ve akıllı teknolojiler başta olmak üzere hizmet ve altyapı sağlayıcılarını ve teknoloji üreticilerini yeni iş birliği imkanları ve gelir kaynakları oluşturmak amacıyla yerli ve yabancı iş insanları ve sektör profesyonelleriyle bir araya getirecek olan Mobilefest, bu yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.


“2021, Çin ve Türkiye Arasındaki Diplomatik İlişkilerin 50. Yılı”

2021 yılının, Çin ve Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin temelinin atılmasının 50. yıldönümüne tekabül ettiğini belirten ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Mr. Xiangyang Gao, “Daha önce iki ülkenin devlet başkanları, bu iki ülkenin ‘ekonomi, ticaret ve finans alanlarında birbirlerini desteklemeleri ve karşılıklı iş birliğini güçlendirmeleri’ gerektiğine dair bir mutabakata varmışlardı. Bu bağlamda; altyapı, enerji, güvenlik ve sağlık gibi alanlarda karşılıklı iş birliğine dayanan ve büyük etki yaratacak nitelikte ilerlemeler gerçekleşti. Bu iş birliği her iki ülkedeki işletmelere de fayda sağlamaya devam ediyor.” ifadelerinde bulundu.


Türkiye’deki ilk Çin bankası olan ICBC Turkey, yerel kalkınmaya odaklanma, komşu bölgelere açılma ve Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlama konumunu ilgi odağında tutarak Türkiye pazarında çalışmalarına devam ediyor. İlk günden itibaren önceliklerinin Çin-Türkiye ekonomi ve ticaret iş birliğinden doğan fırsatları yakalamak olduğunu aktaran ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Mr. Xiangyang Gao, perakende bankacılığın yeni dijital transformasyon sürecinde, Türkiye pazarına uygun yeni iş modelleri ve ürünler sunmaya çalıştıklarını belirtiyor. Xiangyang Gao, “Genel Merkez, yönetim kurulu ve departmanların güçlü yöneticiliği ile ICBC Turkey, ‘yerel hareket etmek, çevre bölgeleri de kapsamak ve Avrasya'yı birleştirmek’ stratejilerini devam ettirerek; Kuşak ve Yol girişimleri yanı sıra Çin tarafından finanse edilen projelerde tercih edilen, en iyi yöntemleri kullanan ve istikrarlı operasyonları ile bilinen, Çin-Türkiye finans iş birliği için model olan kültürel birleşmenin tanınan ismi haline gelen bir banka olmaya çalıştı.” açıklamasında bulundu.


“Türkiye Bilişim Sektörü Pazarının Gelişmesine Katkı Sağlayan Mobilefest’in Parçası Olmaktan Mutluyuz.”

ICBC grubunun, FINTECH inovasyonlarında küresel bir lider olduğunu ve ICBC Turkey olarak bu yenilikleri Türkiye’ye getirip, yerel paydaşlarla iş birliği halinde Türk bankacılık sektörüne sunmak istediklerini de aktaran Mr. Xiangyang Gao, Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Kongresi’nin de Türkiye'de bilişim sektörü pazarının gelişmesine yönelik adımlar atan ve tüm sektörler için önemli olan bir etkinlik olarak gördüklerini, 5G, mobilite, yapay zeka ve akıllı teknolojiler başta olmak üzere, hizmet ve altyapı sağlayıcılarını ve teknoloji üreticilerini yeni iş birliği imkanları ve gelir kaynakları oluşturmak amacıyla, yerli ve yabancı iş insanları ve sektör profesyonellerini bir araya getiren bu platformun önemli bir parçası olmaktan da çok mutlu olduklarını dile getiriyor.


Ayrıntılı bilgi için www.mobilefest.net adresini ziyaret edebilirsiniz.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page