top of page
  • Haber Merkezi

Global Şirket, Mobil Yenilebilir Enerji Sistemlerini Yerel Pazara Taşıdı

Yenilebilir enerjide kendi kendine yetebilen güneş enerjisi panelleri ve bağımsız güç kaynaklarına talepler her geçen gün artarken, uzaktan optimize edilebilen enerji sistemi sunan EcoFlow, yenilenebilir enerjide mobilleşme dönemi başlattı. Yeni sistemini Türkiye’de de satışa çıkaran global şirket, tüketicilerin tüm elektrik ihtiyacını tüm koşullarda ve kesintisiz bir şekilde karşılamayı hedefliyor.

Küreselde yaşanan iklim ve enerji kriziyle birlikte yenilebilir enerjiye ilgi gün geçtikçe artıyor. Kendi kendine yetebilen güneş enerjisi panelleri ve bağımsız güç kaynakları ise en çok tercih edilen alternatif çözüm olurken, sürdürülebilirlik odağında yenilenebilir enerji sistemleri üreten EcoFlow, yeni sistemini Türkiye pazarında tanıttı. Tüketicilerin tüm elektrik ihtiyacını kesintisiz bir şekilde karşılamayı hedefleyen şirket, DELTA Max ile elektronik cihazların aynı anda tek bir yerden şarj olması için güç kaynağı sağlarken, 400 W Güneş Paneli ile de güç kaynağıyla uzaktan optimize edilebilen mobil yenilenebilir enerji sistemi sunuyor.


EcoFlow'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Küresel ısınmayla birlikte ortaya çıkan iklim krizinin yanı sıra, globalde yaşanan gelişmelerin yol açtığı enerji krizi, insanların elektrik konusundaki kaygısını artırıyor. İnsanlar artık elektrik üretiminde bağımsız olmak istiyor. Bunun için de gereken ilk materyal, yeterli güç çıkışına sahip büyük kapasiteli bir sistem olurken, son teknolojiye sahip, çevre ve tüketici dostu çözümler bulmak oldukça zor. Biz de geliştirdiğimiz DELTA Max güç kaynağı ve 400 W Güneş Paneli ile kullanıcıların kendi elektriklerini üretmelerinin yanı sıra mobil uygulamamızla da bu sistemleri birbirine entegre ederek yönetmelerine olanak tanıyoruz.”


Tüm elektrikli cihazlar tek kaynaktan aynı anda şarj edilebilecek

Güç kaynaklarını X-boost teknolojisiyle ürettikleri belirtilen açıklamada, “DELTA serisinde yer alan DELTA Max ile tüketicilere 2 kilowatt kapasiteli bir kaynak sunuyoruz. 4 adet AC, 2 adet USB-A ve USB-C güç çıkışıyla 3400 watt’a ulaşan ürünümüzle tüm elektrikli cihazlar aynı anda şarj edilebiliyor. Ürünümüz 30 kilodan daha az ağırlığı ve mobil tasarımıyla her yere kolayca taşınabiliyor ve modüler tasarımı sayesinde ihtiyaçlara göre geliştirilip kapasitesi 6 kilowatt’a kadar çıkarılabiliyor. Kullanıcılar, mobil uygulama aracılığıyla ayrıca güç istasyonunun yanında olmasalar bile verilerini takip ederek kişiselleştirmelerini uzaktan yapabiliyor. Pil yönetim sistemiyle de verilerini optimize edilerek voltaj, akım, kısa devre ve sıcaklığı aktif olarak izleyebiliyor” şeklinde belirtildi.


%22,4 dönüşüm verimliliğine sahip taşınabilir güneş paneli

Güneş enerjisinin günümüzde çevreye duyarlı ve aynı zamanda ana şebekeden bağımsız kullanılabilen en esnek elektrik üretim yöntemlerinden biri olduğuna dikkat çekilirken panellerle ilgili şu bilgiler paylaşıldı: “400W Güneş Paneli ile güneş enerjisi aracılığıyla elektrik üretiminin mobil cihazlardan yönetilmesini mümkün kılıyoruz. 12,5 kilogramlık ve yerleşik omuz askısı özelliklerine sahip panelimizle güç istasyonunu bağımsız bir elektrik sistemine dönüştürüyoruz. Panelin %22,4’lük dönüşüm verimliliği ve güneş ışınlarını en üst düzeye çıkarmak için bir stand olarak kullanılabilen koruyucu kılıfı sayesinde güç kaynağının şarj edilmesi için ihtiyaç duyulan gücün toplanmasını sağlıyoruz. Kullanıcılar, MC4 konnektörleri ile de uyumlu olan sistemlerimizin ETFE filmden oluşan dayanıklı yapısı ve IP67 su geçirmez yüzeyiyle de tüm koşullarda güneş enerjisinden yararlanabiliyor.”Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

コメント


bottom of page