top of page
  • Haber Merkezi

Geleceğin Tasarımcıları Sun Design Project’te Buluştu

Sun Tekstil tarafından, 34 yıllık deneyimi yetenekli gençlerle paylaşma, öğrencilerin akademik bilgilerini pratiğe dönüştürmelerini ve sektörde deneyim kazanmalarını sağlama amacı ile 2018’den bu yana düzenlenen Sun Design Project, bu yıl Ağustos ayında gerçekleşti.


Sun Tekstil, öğrenimleri süresince edindikleri bilgileri kullanma şansı yaratmak ve sektörde deneyim sahibi olmak isteyen üniversite öğrencileri için “Sun Design Project” projesini 2018’de hayata geçirmişti. 3 hafta süren programda, farklı üniversitelerden seçilen 14 Tekstil ve Moda Tasarım öğrencisi, İzmir’deki genel merkezde yaptıkları tasarımları hayata geçirme fırsatı buldu. Bu süre boyunca teknik süreçler hakkında da bilgi sahibi olan öğrenciler, tasarımlarını Sun Design Project finalinde sergilediler.


Sun Tekstil Genel Müdürü Melis VEKİLOĞLU, Sun Design Project için şunları söyledi;

“Bilgi ve deneyimlerimizi gelecek nesillerle paylaşma konusunda çok tutkuluyuz. Hayata geçirdiğimiz proje sayesinde genç ve yetenekli öğrencilerin sektörde deneyim sahibi olmalarını ve akademik bilgilerini pratiğe dökmelerini sağlıyoruz. Bu yıl da Sun Design Project’e öğrenciler koleksiyon tasarımı ile başlayan numune üretimine kadar uzanan ve final günü tasarımlarının sergilenmesi ile tamamlanan bu yolda pek çok deneyim kazandıklarına inanıyoruz. Projeye katılan tüm öğrencilere gönülden teşekkür ediyoruz.’’


‘Tekstil Sektörünün En İyi Yetenek Programı’

Toptalent.co tarafından yetenek programlarının değerlendirildiği ve ilk 100 programın paylaşıldığı ‘Top 100 Talent Program 2019’ değerlendirmesinde, Sun Design Project sektörler arasında yapılan değerlendirmede, tekstil sektöründe gerçekleştirilen, en iyi yetenek programı olarak 1. sırada yer almıştı.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Comentarios


bottom of page