top of page
  • Haber Merkezi

Geleceğin Kadın Liderleri Programının Yeni Dönem Başvuruları Başlıyor

Sanofi Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle geleceğin liderlerini yetiştirmek hedefiyle hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri programının 2023 yılı başvuruları başlıyor.

Genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini güçlendirmek, profesyonel iletişim ağlarını genişletmek, iş arama süreçlerini kolaylaştırmak ve kadın istihdamına katkı sağlamakamacıyla 2010 yılında başlatılan program, 13.yılında da aynı hedefler doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor.


Programa, üniversitelerin lisans bölümünden 2023 yılında mezun veya son sınıfta olan, tercihen burslu okumuş, staj veya yarı zamanlı iş tecrübesi olan ve yine tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış, yeniliklere ve kişisel gelişime açık, yüksek kariyer hedefi olan tüm genç kadınlar,13 Temmuz 2023 tarihine kadar başvuru yapabilecek.


Geleceğin Kadın Liderleri yeni dönem programı bu sene iki aşamalı şekilde gerçekleşecek.Program, 26 Eylül’de fiziksel olarak başlayacak, 27-29 Eylül tarihleri arasında, üç gün boyunca çevrimiçiplatform üzerinden devam edecek.


Programda yer alacak katılımcılar, işe girişlerinde kendilerine faydalı olabilecek; Mülakat Simülasyonları, Teknoloji, Proje Yönetimi, Girişimcilik ve Sürdürülebilirlikgibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Hikâye Anlatıcılığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İlişki Tasarımı eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçecek. Ayrıca katılımcılar; speednetworking panelleri ile farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakalayacak.


Eğitimlerinsonundasertifikaalangençkadınlarayrıcabugünekadarprogramdanmezunolan 1500 kadınınyeraldığı e-mail ağınadahiledilecek.


13. yılına girenGeleceğin Kadın Liderleri programına bu sene 250 kişi kabul edilecek. Geleceğin Kadın Liderleri programına başvurular, projenin web sitesi www.geleceginkadinliderleri.org üzerinden yapılabiliyor.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum
bottom of page