top of page
  • Haber Merkezi

GABORAS’ta İhale Piyasası Canlandı, Mülklere 15 Kat Teklif Geldi

GABORAS’ta satışa çıkan mülkler %51 değerlendi, mülklerin yarısı ilk 10 günde satıldı

GABORAS’ın Gayrimenkul Ticaret Platformu üzerinden ilk kez online ihale sistemiyle satışa çıkardığı ve İstanbul’dan Ardahan’a farklı illerde 100’ün üzerinde mülkten oluşan portföyündeki gayrimenkullerin yarısından fazlası ilk 10 günde satıldı. Satışı tamamlanan mülklerin 3’te ikisine 15 katın üzerinde gelen teklifle 1000’in üzerinde yatırımcı başvurdu.


Satıştaki canlılıkta GABORAS Aracılarının büyük etkisi olduğunu belirten GABORAS Genel Müdürü Dinçer Gökçe, GABORAS Aracıları ile paralel olarak yürütülen satış sürecinde aracılarımızın müşteri portföyleri ile GABORAS’ın Türkiye’nin her yerinden satış yapılabilen online gayrimenkul piyasalarının potansiyelini bir araya getirerek büyük bir ivme yakalandı. Açık artırma sisteminin de gücüyle mülkler %51 daha yüksek değerden satıldı” dedi.


GABORAS, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Antalya, Kocaeli, Erzurum ve Ardahan gibi farklı şehirlerde dükkan, mesken, büro ve daire olmak üzere farklı segmentlerde yer alan yüzden fazla gayrimenkulü geçen ay Gayrimenkul Ticaret Platformu ‘www.gaboras.com.tr’ üzerinden satışa çıkardı. İlk kez açık arttırma usulü ve online ihale yöntemiyle satışa çıkarılan gayrimenkuller, hızlı bir satış grafiği yakaladı. Portföydeki gayrimenkullerin yarısından fazlası ilk 10 günde satılırken, satışı tamamlanan mülklerin üçte ikisine 15 katın üzerinde gelen teklifle 1000’in üzerinde yatırımcı başvurdu.


Kullanıcıların GABORAS’tan aldıkları değerleme ve doğrulama hizmetleri sayesinde en geç 2 hafta içerisinde yerinden doğrulanmış olarak tüm varlıklarının güncel değerlerini ve getiri potansiyellerini görebildiğini kaydeden GABORAS Genel Müdürü Dinçer Gökçe, “Alım satımdan kredilendirmeye kadar gayrimenkulle ilgili tüm süreçleri dijital olarak tek bir noktadan yürüttüğümüz GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu ile kullanıcılara dijital ortamda mülk sergileme, analiz yapma, uçtan uca alım-satım, kiralama ve kiraya verme işlemleri sunuyoruz. Bunun yanı sıra ihaleler ile teklif ve taleplerin yönetildiği bir online pazar yerinden yararlanma imkanı sunuyoruz. Bu kapsamda başlattığımız ilk online ihalede satış süreci, mülklerin yerinde görülmesi, incelenmesi, satışa hazırlanması, yer gösterilmesi ve mülkün tanıtılması gibi konular, her bölge ve şehirde yer alan ’GABORAS Aracıları’ sayesinde hızlı gerçekleşti” değerlendirmesinde bulundu.


Platformda anlık trafik 300 kişinin üzerine çıktı

Mülk sahipleri kendi değerlemelerini yapsalar bile, GABORAS olarak iş birliği yaptıkları Emlak Danışmanları ile birlikte ilgili mülkün değerlemesini güncellediklerini belirten Gökçe, “Bu sayede gerçek değer tespiti yaparak mülk sahibinin daha kazançlı çıkmasını sağladık. Örneğin mülk sahibi mülküne 700 bin liralık fiyat biçmiş ise piyasa fiyatını aldığımız GABORAS Aracıları gerçek rakamın 850 bin lira olduğunu ortaya koydu, bunun üzerine piyasamıza bu bedel üzerinden arz edildi. Açık artırma sisteminin de gücüyle mülkler %51 daha yüksek değerden satıldı. Bu sonuçlar, yerinde doğrulama ve değerleme yapan GABORAS Aracıları’nın sürecin hızlanmasında ve değere katkısındaki önemini ortaya koydu” diye konuştu.


GABORAS’ın Aracılık sisteminde hizmet veren emlak danışmanı sayısının yaklaşık 350 kişiye ulaştığını belirten Gökçe, “Platformdaki anlık trafiğimiz 300’ün üzerine çıktı. GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu gün içinde aynı anda 300 kişinin bir araya geldiği bir pazar yeri halini aldı” dedi.


Online ihale 7/24 katılımla daha çok yatırımcıya ulaştı

GABORAS’ın yürüttüğü ihaleler, online teklif alımı ile gerçekleştiriliyor ve tüm usulleri sağlayarak en yüksek teklifi veren yatırımcı, ihaleyi kazanmış oluyor. Yatırımcılar, açık artırma usulüyle yapılan online ihaleleri www.gaboras.com.tr adresi üzerinden takip ederek 7/24 ihaleye katılma fırsatı ile hızlı işlem yürütme imkânı elde ediyor. Gayrimenkullerin online ihale usulü ile satışa çıkarılması hem yatırımcılar hem de organizasyonların hızlılığı bakımından kolaylık sağlıyor. Böylece GABORAS’ın online ihale piyasasında gayrimenkullere daha fazla yatırımcı, dolayısıyla daha fazla katılımla mümkün olabilen en yüksek değerle talep toplayabilme imkânı kazanılıyor.


Yüzlerce yeni mülk, platformda yayınlanmak için sırada

GABORAS piyasasında 100’ün üzerinde mülkün daha yayınlanmak üzere sırada olduğunu kaydeden Gökçe, GABORAS Aracılarının doğrulama hizmeti kapsamında mülkün durumunu kontrol ederek herhangi bir ticari sorunla karşılaşılmasını engellemesine de dikkat çekti. Gökçe, “Ticarete konu olacak gayrimenkulün adres, şerh durumu ve teknik özellikleri gibi bilgileri GABORAS Aracılarımız tarafından doğrulanıyor. Ayrıca, mülkün fotoğraflarına kadar çekilerek platform üzerinde işleme alınması sağlanıyor’’ dedi.


GABORAS piyasasında çok yönlü bir ticaret yapılabildiğini de belirten Gökçe, “Platformda İstanbul’daki aracımız olan emlak danışmanının yatırımcısına Adana’dan ev aldırdığını veya Ankara’da aracısı olan emlak danışmanının yatırımcısına Balıkesir’den arsa aldırdığını gözlemledik” diye konuştu.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page